AŠ TOKS GIMIAU: alytiškė panoro įamžinti kūdikio akimirkos trapumą ir sukūrė verslą

Tik gimęs kūdikis, nepaisant savo mažumo, smarkiai apverčia tėvų pasaulį. AŠ TOKS GIMIAU metrikai plakate su realų gimimo ūgį atitinkančiu kūdikio siluetu įamžina tą trapią akimirką ir primena, kaip greitai auga vaikai. O šią gražią idėją į Lietuvą atnešusi Kristina Barbuškienė savo pavyzdžiu liudija, kad mamos gali viską: garsiai įvardijusi svajonę turėti savo dukros metrikus plakate, ne tik ją įgyvendino pati, bet ir sukūrė verslą.

KODASLT rubrika „MOMPRENEUR: aš – versli mama!“ toliau pasakoja įkvepiančias moterų istorijas. Su personalizuotų metrikų AŠ TOKS GIMIAU kūrėja Kristina kalbamės apie svečioje šalyje gimusią verslo idėją ir jos pavertimo realybe iššūkius.


Ką veikėte prieš pradėdama AŠ TOKS GIMIAU veiklą? Ar ir anksčiau jautėte verslumo kibirkštį?


Kiek save pamenu, visada bandydavau kažkaip užsidirbti, kartais sėkmingai, kartais ne. Štai būdama maža sugalvojau apmokestinti namuose esantį tualetą... Deja, niekas iš namiškių neparėmė jaunosios verslininkės! Teko ir pomidorus turguje pardavinėti. O sulaukusi pilnametystės pradėjau kurti papuošalus.

Sekėsi gana neblogai, labai džiaugiausi galėdama save taip realizuoti. Papuošalus kūriau ir studijų metais, bet joms baigiantis su būsimu vyru nusprendėme emigruoti į Norvegiją, kur gyveno mano brolis su sužadėtine norvege.

Kaip tikra lietuvė pagalvojau, kad Lietuvoje rasiu pigiau. Bet pradėjusi ieškoti neradau nė vieno, kas tuo užsiimtų.

Ketinau įsidarbinti viešbutyje, ilgai nesisekė, bet galiausiai iš vieno Norvegijos viešbučio sulaukiau skambučio su kvietimu atvykti dirbti. Gyvenau viešbutyje, dirbau jame kambarine. Po poros mėnesių ten pat pakvietė dirbti ir mano sužadėtinį. Atvykome į Norvegiją turėdami aiškų tikslą – užsidirbti nuosavam būstui gimtajame Alytuje.


Tad į svečią šalį išvykote atkakliai ir sunkiai dirbti. Kaip radote noro ir laiko kūrybai?


Atostogų metu Lietuvoje susituokėm, o po kelių mėnesių mus aplankė ir gandrai. Nėštumo metu tarsi atradau save iš naujo, pradėjau nerti, siūti. Siuvau prijuostes, kūdikių lopšelius, pledukus, atsirado norinčių gaminius įsigyti.

O kaip kilo mintis kurti AŠ TOKS GIMIAU plakatus?


Vieną dieną pas brolienę, kurios naujagimis buvo vos mėnesiu mažesnis už mano dukrytę Kamilą, pamačiau tokį plakatą, kuriame kūdikio siluetas atitinka realų vaikučio gimimo ūgį. Man net žandikaulis atvėpo! Žūtbūtinai tokio įsigeidžiau ir aš, bet norvegų kainos man pasirodė didokos. Kaip tikra lietuvė pagalvojau, kad Lietuvoje rasiu pigiau.

Kas gali būti geriau norint įamžinti tą mažumą, trapumą, kuris taip greitai pasimiršta?

Bet pradėjusi ieškoti neradau nė vieno, kas tuo užsiimtų. Iškart šovė mintis „pasidarysiu pati“. Taip su noru sutaupyti ir pasidaryti pačiai lygiagrečiai atėjo mintis, kad jeigu sugebėsiu pasidaryti sau, galėsiu pasiūlyti ir kitiems. Bet plakatų idėją „brandinau“ gerą pusmetį, kol išdrįsau pristatyti juos kitiems.


Kuo jus labiausiai sužavėjo personalizuotų plakatų – metrikų idėja?


Tik augindami vaikus suprantame, kad laikas bėga beprotiškai greitai.

Kartais net nepatikėdavome ir nepastebėdavome, kad dukra taip staigiai paaugo, galvojome gal džiovyklė sutraukė drabužėlius... Kas gali būti geriau norint įamžinti tą mažumą, trapumą, kuris taip greitai pasimiršta. AŠ TOKS GIMIAU plakatai nuo įprastų metrikų ir skiriasi tuo, kad galima realiai matyti, kokio ūgio vaikutis gimė.

Idėja iš ties žavi. Bet ar nebuvo baugu paversti ją realybe ir imtis savo verslo?


Žinoma buvo baisu, bet niekur neskubėjau ir dariau tik apgalvotus sprendimus. Viskas prasidėjo nuo minčių dėliojimo, planavimo.

Taip su noru sutaupyti ir pasidaryti pačiai lygiagrečiai atėjo mintis, kad jeigu sugebėsiu pasidaryti sau, galėsiu pasiūlyti ir kitiems.

Kasdien mokiausi dirbti specialiomis kompiuterinėmis programomis, tobulinau piešimo įgūdžius. Ir kiekviename žingsnyje tardavausi su vyru, nes juo pasitikiu ir tikiu labiausiai.


O kaip šią idėją sutiko aplinkiniai ir pirkėjai?


Visada tikėjau, kad jei ši idėja patinka man – patiks ir kitiems. Tikrai atsiras žmonių, kurie norės tokiame plakate įamžinti savo vaikučio metrikus. Bet pradžia toli gražu nebuvo lengva.

Tačiau net kai pirmus mėnesius praktiškai nebuvo užsakymų, vis tiek žinojau, kad veiklos nebaigsiu, tik turiu kažką keisti ir atrasti savo klientus.Ir pakeičiau – papildžiau plakatų pasirinkimą, įdėjau daugiau pastangų reklamuodama gaminius.

Tačiau net kai pirmus mėnesius praktiškai nebuvo užsakymų, vis tiek žinojau, kad veiklos nebaigsiu, tik turiu kažką keisti ir atrasti savo klientus.

Dabar viskas vyksta savaime: kuo daugiau žmonių turi ir džiaugiasi tokiais plakatais, tuo daugiau apie juos sužino. Taip pamažu plečiasi mano pirkėjų ratas.

Pakalbėkime apie verslą ir motinystę. Kaip motinystė veikia Jūsų prekės ženklo kūrybinius sprendimus?


Jei ne motinystė – apskritai nesuprasčiau, kam tokie plakatai reikalingi! Juk vaikai apverčia pasaulį ir padaro mus kitokias, jautresnes emocijoms, prisiminimams. Todėl man daug lengviau suprasti klientes, bendrauti su jomis, dalintis savo mažylių istorijomis. Man tai nėra tik darbas.

Kai mamos parašo vaiko metrikus, visada pagalvoju, koks jis iš tikrųjų gimė. Ypač jautriai reaguoju į ankstukų metrikus. Jeigu nebūčiau mama, tikrai nesuprasčiau tokių dalykų.


Ar sunku suderinti šias dvi sritis ir su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria verslą pradedančios mamos?


Tikriausiai laiko stoka. Kai gyveni mintimi kažką sukurti, norisi čia ir dabar, bet širdis neleidžia atimti brangiausio laiko kartu iš vaikų. Darbas visada lieka antroje vietoje.

Sunku pasakyti, ar vaiko priežiūros atostogos yra tinkamiausias pradėti verslą, tai labai individualu, priklauso tiek nuo vaiko būdo, tiek nuo mamos ir visos šeimos savijautos.

Todėl man daug lengviau suprasti klientes, bendrauti su jomis, dalintis savo mažylių istorijomis. Man tai nėra tik darbas.

Man verslą pradėti nebuvo sunku, nes viską dariau iš lėto, neskubėdama. Nebuvo jokio streso, nes visada jaučiau vyro palaikymą.


Ką patartumėte kitoms mamoms, norinčioms pradėti savo verslą?


Jeigu pati tiki savo idėja – patikės ir kiti. Nenustok stengtis ir sėkmė tave apdovanos.


Visų rubrikos herojų klausiame, kokios kitos Lietuvos mamos kūrėjos jus įkvepia?


Jų tiek daug! Seku daugybę moterų, mamų, nes visos jos skleidžia tam tikras žinutes, kurios man svarbios ir padeda tobulėti.

Optimizmo semiuosi iš Tomos Dambrauskės, kuri spėja ne tik pasirūpinti trimis atžalomis, bet ir prekės ženklu HAPPEAK bei tinklaraščiu TWINSTORY. Na o KETVERTUKO mama Viktorija Paltanavičienė duoda gerą spyrį į užpakalį ir rodo pavyzdį, kad viskas įmanoma. Tad tokioms mamoms kaip aš, auginančioms vieną vaiką, telieka nustoti skųstis ir susiimti!


Trumpai apie AŠ TOKS GIMIAU

Kas: vaikučio metrikai plakate su realų gimimo ūgį atitinkančiu kūdikio siluetu.

Kam: tėvams, norintiems įamžinti akimirkos trapumą.

Rekomenduojama: kaip palankynų, krikštynų, gimtadienio dovana.

Asortimentas: 6 vaiko iliustracijų variacijos, raidžių iliustracijos, rėmai.

Kaina: 10–60 €.

Kur įsigyti: Facebook ir Instagram.

NUOLAIDA: Visą rugsėjo mėnesį KODASLT skaitytojai galės džiaugtis 10% nuolaida AŠ TOKS GIMIAU plakatams (netaikoma rėmeliams ir siuntimui). Nuolaida taikoma su kodu „KODASLT“, užsakant gaminį AŠ TOKS GIMIAU Facebook arba Instagram paskyroje.

Parengė Giedrė Petreikienė0 comments