ASH CONSCIOUS GENERATION – naujos kartos tvarumas

Alfa kartai, vaikams gimusiems po 2010-ųjų, prognozuojamas aukštesnis išsilavinimo lygis, sveikesnė gyvensena ir mažesnis poreikis daiktams. Gaminių vaikams iš lino kūrėja Asta Šomkaitė šią kartą vadina „Ash Generation“ ir tikisi, kad tai bus itin sąmoninga karta, eisianti mažesnio vartojimo ir gamtos tausojimo link. Ir šį kelią pradeda nuo savęs – sūnaus Uosio ugdymo ir tvaraus prekės ženklo „Ash Conscious Generation“ puoselėjimo.

Vaikystėje įskiepyta meilė gamtai


Klaipėdiečiai Asta ir Edvinas mano, kad meilė gamtai jiems buvo įskiepyta dar vaikystėje. „Augau vienkiemyje, gamtos apsuptyje. Mano mama visiška augalų ekspertė, o tėtis, pamenu, pažindino su visokiausiais gyvūnais, stebėdavome perinčius paukščius, žaius ir visa, kas pas mus užklysdavo. Tikrai labai daug laiko praleisdavau kieme, tai manau, jog ta meilė man tiesiog labai natūraliai įaugusi nuo mažumės“, – pasakoja Asta. O tuo tarpu Edvinas taip pat vaikystėje dažnai lankydavosi kaime, dažnai su tėčiu buriuodavo mariose.

„Gimus sūnui tvarumas ir mūsų veiksmų pasekmės tapo labai aktualios. Natūralu, jog norisi, kad vaikai augtų gražiame pasaulyje, tad labai stengiamės prie to prisidėti“

Tad turbūt nenuostabu, kad tokį požiūrį nori perduoti ir savo vaikui – Uosiui, kuriam vasarą sueis dveji. „Šiuolaikinis noras gyventi patogiai ir lengvai buvo atvedęs prie visokių pasirinkimų, tačiau gimus sūnui tvarumas ir mūsų veiksmų pasekmės tapo labai aktualios. Natūralu, jog norisi, kad vaikai augtų gražiame pasaulyje, tad labai stengiamės prie to prisidėti“, – sako kūrėja.

O kad tai nebūtų vien žodžiai, savo meilę gamtai ir aplinkai šeima įrodo darbais. Jie augina du šunis: iš prieglaudos prieš penkerius metus paimtą mišrūnę Aya bei taip pat penkiametį vokiečių aviganį Biréli (džiazo gitaristo Biréli Lagrène garbei). „Augindamas šunis niekaip neišvengsi buvimo gamtoje, visa šeima dažnai važiuojame į Neringos miškus, pajūrį. Manau, jog vaikai meilę gamtai jaučia iš prigimties, svarbiausia užtikrinti ir suteikti visas galimybes joje būti. Uosis dar mažas, bet visuomet stengiuosi įvardinti žinomus augalus, paukščius, periodiškai renkame šiukšles nuo jūros pakrantės. Tikiu, kad tokio pavyzdžio rodymas ugdo pagarbą gamtai. Kaskart nuvykusi į mišką pridedu delną prie medžio kamieno, pastebėjau, jog tą patį atkartoja sūnus. Širdis tikrai džiaugiasi“, – geruoju pavyzdžiu dalijasi Asta.

Tvarumas kiekviename žingsnyje


Ir, žinoma, labai svarbus antrasis „vaikas“, ką tik atšventęs pirmąjį gimtadienį, – „Ash Conscious Generation“. Prekės ženklas užtikrintai skleidžia tvarumo idėją: gamtiškas pavadinimas ir įvaizdis, kosmopolitiškumas, ilgaamžės medžiagos ir jokios sezoniškumo įtakos. Neatitiktinai „Ash Conscious Generation“ gaminiams pasirinktas itin patvarus linas. Nors ši medžiaga dažniausiai siejasi su vasara, kūrėja šį mitą paneigia: „Tiesa, kad lino rūbai suteikia nepamainomą komfortą esant karštam orui, bet retas žino, kad lino pluoštas taip pat naudojamas namams apšiltinti. Tokios termoreguliacinės savybės nepamainomos permainingais orais, tinka nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tiesą sakant, pati lino rūbus nešioju ir žiemą. Nors atrodo gana pretenzingas, tinkamai prižiūrimas linas savo ilgaamžiškumu pralenks daugelį audinių. Mane taip pat žavi sentimentalumas, nes linas turi išliekamąją vertę, kas kuriant prekes vaikams yra itin aktualu, nes dažna mama mėgsta išsaugoti kokį kūdikio daiktelį, perduodant jį kitoms kartoms“.

„Linas turi išliekamąją vertę, kas kuriant prekes vaikams yra itin aktualu, nes dažna mama mėgsta išsaugoti kokį kūdikio daiktelį, perduodant jį kitoms kartoms“.

Paskutinis tvarumo štrichas – pakuotė. „Savo versle taip pat visiškai nenaudojame plastiko, esame pasirinkę perdirbtas pakuotes, atvirukus, naudojame jau turimas pakavimo medžiagas, tačiau esu estetikos gerbėja, stengiuosi, jog viskas atrodytų gražiai, bet neturėtų skaudžios ekologinės kainos“, – sako Asta, veiklos rezultatais besidžiaugianti tyliai.

Unikalus dizainas ir gamtos įkvėptas asortimentas


„Ash Conscious generation“ asortimentas įkvėptas gamtos spalvų ir... gyvūnų! Unikalaus dizaino kepurės atspindi kiškius, lapes, meškas ir kita, siekiant kurti pozityvias sąsajas su miško gyvūnija. Jos ne tik žaismingos, bet ir patogios: turi raištelius, kurie susiriša smakro apačioje tam, jog geriau laikytųsi ir apsaugotų mažylio ausytes nuo vėjo. Kiti gaminiai – daugiafunkcinės skarelės (viduje naudojamos kaip drabužius apsaugantis seilinukas, o lauke kaip šalikas) bei vaikiškos patalynės užvalkalai – siuvami iš minkštinto, netradicinės samanų arba kaštono spalvų, lino. Taip gaminamos žavios vaikiškos kepurės ir patalynės užvalkalai netruko užkariauti mažųjų ir jų tėvelių širdis.

„Šiuolaikinis žmogus yra smarkiai atitrūkęs nuo natūralios gamtinės aplinkos ir retai pagalvoja, jog ir jis yra sudėtinė gamtos dalis. Norime šį ryšį atkurti.“

„Šiuolaikinis žmogus yra smarkiai atitrūkęs nuo natūralios gamtinės aplinkos ir retai pagalvoja, jog ir jis yra sudėtinė gamtos dalis. Norime šį ryšį atkurti. Mūsų vaiko vardas – Uosis – lietuviškas, kultūrinis, turintis gražią gamtišką reikšmę, atspindi mūsų, kaip tėvų, pamatines vertybes. Prekės ženklo pavadinimo idėjos buvo kuriamos galvojant būtent apie naująją, Uosio amžiaus vaikų, kartą, kokia ji bus, kokią ją norėtume matyti. Bet patį ženklo pavadinimą rinkomės tarptautinį, paprasčiau suprantamą užsienio rinkoje („uosis“ angliškai „ash“). Turime prekybos partnerių Japonijoje, Kinijoje, Jungtinėje karalystėje, kepurėles esame siuntę į daugelį Europos šalių bei anapus Atlanto. Manome, kad pasaulis yra vienas organizmas ir sąmoningi turime būti visi, tik taip bus galima prieiti prie esminių pokyčių“, – įkvepiančiai pokalbį užbaigia Asta, o mes su nekantrumu lauksime, kuo „Ash Conscious generation“ ateityje nustebins sąmoningiausios kartos vaikus.

"Ash Conscious generation" rasite ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje https://www.kodaslt.com/ash-conscious-generation


Taip pat https://ashgeneration.com/, Facebook> ir Instagram>


Parengė Giedrė Petreikienė

giedre@kodaslt.lt

0 comments