DingoM rankinės: minimalizmas, ilgaamžiškumas ir individualus dėmesys klientui

Pažintis su odines rankines kuriančiu lietuvišku prekės ženklu "dingoM"

Ar įsivaizduojate šiuolaikinę moterį be rankinės? Šis praktiškas aksesuaras, kurį rastume ne tik kiekvienos dailiosios lyties atstovės, bet jau ir vyro spintoje, vaidina svarbų vaidmenį kuriant išbaigtą ir harmoningą įvaizdį. Todėl stilingi, kokybę ir išskirtinumą vertinantys žmonės neabejotinai susidomės prekės ženklu „dingoM“, kuris pripažinimo sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Trumpai:

Prekės ženklas: „dingoM“

Kas: rankų darbo natūralios odos rankinės, kuprinės, kosmetinės, piniginės

Kam: stilingoms asmenybėms, vertinančioms išskirtinumą, kokybę ir ilgaamžiškumą

Unikalumas: rankinės iš „crazy horse“ tipo odos

Kaina: nuo 10 Eur iki 150 Eur

Kur: www.dingom.com ; ETSY

Soc. tinklai: Facebook ir Instagram.

Nuolaida: 20% nuolaida rankinėms su kodu "KODASLT" iki 10.28 d.

Su metais tik gražėja


„dingoM“ logotipas susijęs su Australijos šunimi dingu (dingo) – laukiniu ir nenuspėjamu, bet susikoncentravusiu į tikslą ir pasiruošusiu iššūkiams“ – taip savo prekės ženklą pristato išskirtinių rankinių kūrėja Kristina Civilkienė, kuri dėkinga šį prekės ženklą įkūrusioms ir jai perleidusioms sesėms. Šis prekės ženklas įkvėptas gamtos, paprastumo ir minimalizmo idėjų. Todėl jo asortimente nerasite ryškių nenatūralių spalvų ir kur kas dažniau aptiksite matinės, o ne blizgios odos gaminių. Dauguma šio prekės ženklo rankinių gaminamos iš „crazy horse“ tipo odos.

„Tai, turbūt, vienintelė odos rūšis, kuri laikui bėgant darosi vis gražesnė.“

Ši oda vertinama dėl savo tvirtumo, atsparumo, ilgaamžiškumo bei natūralių patamsėjimų ar, priešingai, pašviesėjimų. Jau vien dėl šios priežasties „dingoM“ rankinės tampa unikaliomis, vienetinėmis, nes vargiai rasite tuo pačiu raštu išmargintus du gaminius. „Tai, turbūt, vienintelė odos rūšis, kuri laikui bėgant darosi vis gražesnė“ – atskleidžia Kristina.

Be to, prie „dingoM“ rankinių dizaino savaip gali prisidėti ir klientės, pagal savo pageidavimus pasirinkdamos norimą užsegimą, spalvą, pamušalą. Kitaip tariant, esami (jau išmėginti ir pamėgti) modeliai pritaikomi individualiai, kad atitiktų pirkėjo norus ir stilių.

„Mūsų klientai patys nuostabiausi, o jų atsiliepimai sugraudina ir motyvuoja stengtis dar labiau.“

Svarbu paminėti, kad visi aksesuarai gaminami rankomis, skiriant didelį dėmesį gaminių kokybei. „Anksčiau net nepagalvodavau, koks fiziškai sunkus darbas yra išpjaustyti odą, kokio kruopštumo reikia siuvant siūles, juk čia ne audinys ir išardžius persiūti negalima, nes liktų skylės. Vis dėlto, dėmesys, skiriamas gaminių kokybei, atsiperka su kaupu per klientų šypsenas, padėkas, atsiliepimus. Mūsų klientai patys nuostabiausi, o jų atsiliepimai sugraudina ir motyvuoja stengtis dar labiau“ – džiaugiasi „dingoM“ prekės ženklo pripažinimu kūrėja.


Kūrybinio proceso subtilybės


Antrus metus šį prekės ženklą plėtojanti Kristina, šiandien apie rankinių kūrimą jau kalba užtikrintai, laisvai, kaip patyrusi srities žinovė. Bet prisimindama verslo pradžią, moteris prisipažįsta, kad tikėjosi lengvesnio starto. „Esu baigusi teisės fakultetą ir dirbu pagal specialybę. Nors šis darbas patinka, visada jaučiau, kad norėčiau dar kažko. Paskatinta vyro, kuris matė mano susidomėjimą panašaus pobūdžio veiklomis, ryžausi kurti rankines. Ko gero, pirmasis iššūkis buvo medžiagų, reikalingų gamybai, parinkimas ir pirkimas. Žinojau tik tiek, jog man reikia rudos ar juodos odos. Paaiškėjo, kad odos būna įvairių rūšių, jos skirtingai paruošiamos, rauginamos ir apdirbamos, o pati oda matuojama kitokiais matais nei, tarkim, audinys. Skirtingi rankinių modeliai gaminami iš skirtingo storio, skirtingos faktūros odos, o pats odų pirkimas yra ir fiziškai sunkus darbas, nes tie rulonai sveria tikrai daug.“

Taip pat rankinių kūrėjai teko išmokti administruoti internetines parduotuves, tvarkyti buhalterinius reikalus, bendrauti su įvairių valstybių klientais. Tačiau Kristinos gebėjimas greitai įsisavinti naujoves, padėjo moteriai perprasti verslo subtilybes ir visi praeities nuogąstavimai šiandien kelia tik šypseną.

„Ne kartą sulaukėme prašymų sukurti daugiau vyrams tinkamos produkcijos, tad naujoje kolekcijoje, kuri šiuo metu jau gaminama, planuojame pristatyti vyrams skirtų kuprinių“

Paklausus Kristinos apie įkvėpimo šaltinį, moteris pasakoja, jog išskirti vieną faktorių būtų sunku. Didelę įtaka rankinių kūrimui turi klientų pageidavimai. „Ne kartą sulaukėme prašymų sukurti daugiau vyrams tinkamos produkcijos, tad naujoje kolekcijoje, kuri šiuo metu jau gaminama, planuojame pristatyti vyrams skirtų kuprinių“ – atskleidžia ateities planus kūrėja.

Siekiant plėsti asortimentą ir dizainuose pritaikyti paklausiausias idėjas, neapsieinama ir be mados tendencijų stebėjimo O prakalbus apie įkvepiančias asmenybes, nuskamba nepamirštamos kūrėjos Coco Chanel vardas. „Permąsčiau daug nuostabių kūrėjų, bet vis dėl to labiausiai žavi Coco Chanel. Savo paslaptingumu, unikalumu, prieštaringumu, drąsiomis idėjomis ir savo meile paprastumui“ - atvirauja Kristina. Bet įkvėpimo paieškos, tai tik nedidelė rankinių gimimo proceso dalis. Ilgai brandinamos idėjos, galiausiai nugulusios ant popieriaus keliauja pas siuvėjas ir toliau diskutuojama, bandoma, tobulinama, kol kruopštaus ir atsakingo darbo dėka, dienos šviesą išvysta naujas unikalus gaminys.


Ko trokšta skirtingų šalių moterys?


Jau šeštus gyvavimo metus skaičiuojantis prekės ženklas subūrė nemenką klientų būrį. Stilingos ir patvarios rankinės keliauja po visą pasaulį. „Šiaurės Amerikos moterys dievina didelius krepšius, į kuriuos galima sutalpinti pusę gyvenimo. Pirmas pasirinkimas Amerikoje iš mūsų siūlomo asortimento – odinis krepšys „Meilė San Franciske“. Tai klasikinio dizaino, pakankamai didelė rankinė, priekyje turinti dvi kišenes. Negalima nepaminėti ir elegantiškosios žalios „Havanos“. Ją mėgsta viso pasaulio moterys, tačiau, ko gero, dažniausiai ji keliauja į Prancūziją. Šios rankinės akcentas – medinės rankenos“ – apie klienčių pirkimo įpročius pasakoja rankinių kūrėja.

Tačiau, kad ir kaip „DingoM“ prekės ženklas būtų vertinamas už Atlanto, lietuvaičiai laikomi ištikimiausiais klientais. „Populiariausio „lietuviško“ modelio išskirti negalėčiau, bet pastebėjau, kad Lietuvoje moterys dažniausiai renkasi tvirtos odos, laikančias formą, pirkinių krepšį primenančias rankines. Ir suprantu kodėl. Rankinės iš tokios odos praktiškai nesunešiojamos ir lengvai derinamos su įvairiais įvaizdžiais“ – sako Kristina. Vienas iš tokių modelių yra šokoladinės spalvos „Koala“, kurį mielai renkasi ir pati prekės ženklo kūrėja.


Svajoti, tikėti ir priimti pagalbą


„Esu laimingas žmogus – turiu nuostabią šeimą, su vyru auginame du puikius vyrukus, vystau savo mėgstamas veiklas. Mano gyvenime atsiradus „dingoM“, atsirado pusiausvyra. Kai galva pavargsta nuo įtempto protinio darbo ir daugybės informacijos, gražūs „dingoM“ reikalai leidžia atsipalaiduoti. Taigi turiu veiklos ir širdžiai, ir protui“ – atvirauja straipsnio herojė. Nors atrodytų, jog visas veiklas suderinti sudėtinga, moteris sako, jog kūryba ir rūpinimasis verslu ją išmokė detalaus planavimo meno.

„Svajok ir siek svajonės. Tikėk savimi, nes tu gali. Nedaryk visko viena ir priimk pagalbą.“

Negalima užmiršti ir pusiausvyros, nes visi šeimoje turi jaustis laimingi, visų poreikiai turi būti patenkinti, nepaliekant savęs, kaip moters, nuošalyje. O moterims, mamoms, kurios norėtų pradėti kurti verslą, gali padėti Kristinos moto, kurio ji laikosi savo versle: „Svajok ir siek svajonės. Tikėk savimi, nes tu gali. Nedaryk visko viena ir priimk pagalbą.“

Parengė Vaiva Andrejauskaitė

info@kodaslt.lt

0 comments