DIRŽAS: tris dešimtmečius trunkanti verslo ir meilės istorija

Pažintis su lietuvišku prekės ženklu

Kuprinių pirkimo pikas anaiptol nesibaigia ties rugsėjo 1-ąja. Studentai, šiemet mokslo metus pradedantys vėliau, dar tik žvalgosi sau tinkamiausių variantų. Naujas sezonas prasideda ir biurų darbuotojams, kurie kuprinėje nešiojasi „pusę gyvenimo“. Tėvai, aprūpinę mokinukus, dabar gali apsipirkti patys. O ir vienas kitas mokinys, kurį laiką panešiojęs savo kuprinę, supranta, kad galbūt ši ne itin patogi, netalpi, o gal jau net ir suplyšo (šie pavyzdžiai realūs, o ne hipotetiniai). Todėl odos gaminių kūrėjai DIRŽAS, nors gamina odines rankines, apyrankes ir, žinoma, diržus, vis dar didelėmis apsukomis siuva kuprines. Skirtas visiems, patogias, talpias ir... neplyštančias!

Trumpai:


Kas: rankų darbo odos gaminiai.

Kam: vertinantiems kokybę ir patvarumą.

Asortimentas: diržai, apyrankės, rankinės, kuprinės.

Kaina: diržai 11-13 Eur, rankinės 40 –85 Eur, piniginės 30 Eur , kuprinės 85 – 120 Eur.

Kur įsigyti: Facebook ir Instagram

Nuolaida: -15% kuprinėms su nuolaidos kodu "Kodaslt15"


Ir verslas, ir meilės istorija


O prasidėjo viskas prieš 30 metų, kaip rodo pavadinimas, nuo diržų. Tuo metu būsimas DIRŽO įkūrėjas Sigitas Vaikšnoras įsidarbino Dailės kombinate. Ten buvo gaminami baldai, o jis dirbo su oda. Ne tik dirbo, bet kartu mokėsi odos siuvimo technikų, kaip geriausiai ją apdirbti ir apskritai – kokia oda geriausia.

Kone lygiagrečiai vystėsi ir meilės istorija: Sigitas susipažino su būsima žmona, chemijos studente Jolita. Nuosavą verslą pradėjo Sigitas, o viskam sėkmingai besiklostant ir plečiantis prisidėjo ir Jolita. Iš pradžių kartu siuvo diržus, vėliau pinigines, rankines ir galiausiai kuprines. Per laiką kartu užaugino ir įmonę, ir sūnų Vilių, kuris prireikus papildomų rankų visada pasiruošęs padėti, nes puikiai išmano tėvų amatą.


100 proc. lietuviška


Retas kuris verslas gali pasigirti esantis absoliučiai lietuviškas, dažniausiai vis tiek prisireikia kokių nors žaliavų iš užsienio. Visgi DIRŽAS patenka į tų unikaliųjų sąrašus: ne tik gražus lietuviškas pavadinimas, bet ir oda perkama tik iš lietuvių gamintojų.

Be to, viskas daroma rankomis: itin kruopščiai išpjaustomas kiekvienas odos gabalėlis. Tai užtrunka gerokai ilgiau nei darbuojantis specialiu pjaustymo aparatu, bet kiekvienas gaminys taip tarsi įgyja savitos energijos.


Kokybė ir patogumas


Rankų darbas suteikia ir tokią privilegiją, kad kiekvienas gaminys siuvamas kaip sau. Atitinkamai „kaip sau“ ir gaminio kokybė bei patogumas. Ir nors negalima užtikrinti, kad DIRŽO kuprinė po ilgų nešiojimo dešimtmečių nesuplyš, visgi atrodo, kad kūrėjų naudojama oda labai arti šio tikslo. DIRŽO gaminiams naudojama crazy horse bei pull up leather oda. Pull up suteikia blizgesio, o crazy horse įprastai naudojama vintažiniams gaminiams. Tai reiškia, kad laikui bėgant ši oda keičiasi: jei ant odos atsiranda koks įbrėžimas, toje vietoje pakinta spalva, o ne atsiranda įtrūkimas. Dėl šios savybės tokia oda labai patvari ir ilgaamžė.

Asortimentas ir kainos


Tad dabar belieka pasižvalgyti po asortimentą ir išsirinkti, kokia kuprinė vis dar bus madinga po dešimtmečio. Bet ir čia DIRŽAS apsidraudžia: jų siuvamos kuprinės yra klasikinės, be ypatingų pagražinimų, dažniausiai tamsių atspalvių, įprastai A4 formato dydžio. Todėl puikiai tinkamos tiek vyrams, tiek moterims bet kuriuo metu laiku, bet kuriuo dešimtmečiu. Žinoma, galima rasti ir ryškesnių spalvų ar prireikus gamintis pagal individualų užsakymą. Kainos atžvilgiu tai puiki investicija: už ilgaamžį kasdienį daiktą sumokėsite nuo 11 iki 115 Eur. Be to, su kodu KODASLT15 taikoma net 15 proc. nuolaida kuprinėms! Įsigyti>

Parengė Giedrė Petreikienė

giedre@kodaslt.lt

0 comments