ECOSI UNDERWEAR: ekologiška mada prasideda nuo apatinio trikotažo!

Kodėl verta rinktis ekologiškos medvilnės apatinį trikotažą pasakoja ECOSI UNDERWEAR įkūrėjos Deimantė ir Gabrielė

Turbūt sutiksite, jog moters garderobe nereikšmingų detalių nebūna. Nors apatinis trikotažas slepiasi po viršutiniais drabužiais, jo pasirinkimas tiek pat svarbus formuojant asmeninį įvaizdį. Tad į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis apatinius rūbus, jog kiekvieną dieną jaustume maksimalų komfortą ir nestokotume moteriškumo? Į šiuos ir panašius klausimus mums šiandien padės atsakyti Deimantė ir Gabrielė – dvi draugės, įkūrusios tvarų bei dėmesingą aplinkai ir Jūsų sveikatai prekės ženklą ECOSI UNDERWEAR.


Dokumentinis filmas privertęs į vartojimo įpročius pažvelgti kitomis akimis


Pasaulyje vis labiau plintant tvarumo idėjoms, dvi jaunos kūrėjos prisipažįsta, jog joms prireikė šiek tiek laiko tvariai madai atrasti. Pradėjusios gilintis į įvairių produktų gaminimo procesus ir jų sudėtį, moterys aptiko daug įdomios, bet kartu ir bauginančios informacijos. „Visada domėjausi mada, tačiau besidomint jos užkulisiais ir tendencijomis, vis dažniau užkliūdavo destruktyvūs drabužių gamybos metodai - daug sintetinių audinių, toksiški dažai ir audinių apdorojimo būdai, jų poveikis aplinkai ir sveikatai.

„Vis dažniau užkliūdavo destruktyvūs drabužių gamybos metodai - daug sintetinių audinių, toksiški dažai ir audinių apdorojimo būdai, jų poveikis aplinkai ir sveikatai.

Gilinantis į šią temą, esminį vaidmenį suvaidino dokumentinis filmas “The True Cost”, kurį rekomenduočiau pažiūrėti kiekvienam mados vartotojui. Jį pažiūrėjus atsirado poreikis keisti savo pačios vartojimo įpročius, ieškoti geresnių alternatyvų: pirkti drabužius, pagamintus iš natūralių audinių, tik tokius, kuriuos norėtųsi nešioti ilgą laiką, ir ypač stengtis kuo daugiau tinkamų daiktų atrasti vintažinėse ir “second hand” parduotuvėse“ - apie savo atradimus mados industrijoje pasakoja Deimantė.

Jai paantrina ir Gabrielė: „Mokiausi produkto dizaino inžineriją. Tai nesusiję su mada, bet man visada buvo įdomu, kaip dalykai yra sukuriami, kokios medžiagos naudojamos, kokie gamybos procesai pritaikomi. Visada norėjau kurti produktus, kurie atneštų kažką pozityvaus ir pagerintų žmonių gyvenimo kokybę.

Visada norėjau kurti produktus, kurie atneštų kažką pozityvaus ir pagerintų žmonių gyvenimo kokybę.

Taip pat, besimokant Didžiojoje Britanijoje, vis dažniau atkreipdavau dėmesį į besaikį vartojimą savo aplinkoje, kuris privertė atsigręžti ir į save. Su kiekvienais metais vis labiau pritaikau minimalaus gyvenimo taisykles, renkuosi kokybę vietoj kiekybės“.


Gamybos proceso ir pandemijos sukelti iššūkiai


Formuojantis naujiems vartojimo įpročiams, moterys pastebėjo, kad mūsų regiono masinės prekybos vietose bei nišinėse parduotuvėse parduodamas apatinis trikotažas neatitinka jų poreikių. Todėl nepabijojusios naujų iššūkių, gyvendamos skirtingose šalyse ir jau turėdamos nemažai jėgų atimančius darbus kitose įmonėse, dvi draugės ėmėsi ieškoti kūrybinių sprendimų, kurie leistų pristatyti savo alternatyvą – apatinį trikotažą, ne tik pagamintą iš natūralių medžiagų, mažiau kenksmingą sveikatai ir aplinkai, bet ir atidų jį gaminančių žmonių gerovei.

„Nusprendėme pradėti nuo 2 klasikinių apatinių modelių - bikini ir kelnaičių su juostele, bei 2 praktiškiausių spalvų - juodos ir kūno. Norėjome sukurti apatinius kasdienai - paprastus, patogius. Tokius, kurie neprisidėtų prie “spintos triukšmo” ir “ką apsirengti” dilemos“ – dalijasi savo pirminių gaminių idėjomis pašnekovės.

Visada norėjau kurti produktus, kurie atneštų kažką pozityvaus ir pagerintų žmonių gyvenimo kokybę.

Tačiau sumanymą kurti tvarų ir etišką mados prekės ženklą lydėjo ne vienas iššūkis: pradžioje teko surasti kokybiškos ekologiškos medvilnės tiekėjus ir siuvyklą, kuri sutiktų priimti mažą užsakymą. Pagaliau suradus patikimus partnerius ir sutarus dėl visų gamybos niuansų, gamybos plėtrą pristabdė pasaulį užklupusį pandemija. „Neišvengėme ir tam tikrų kūrybinių pasvarstymų: ar tikrai mūsų produktas atitinka mūsų potencialaus kliento poreikius? Kaip greitai pavyks pasiekti tikslinę auditoriją, pelnyti jos pasitikėjimą - visgi atvesti naują produktą į rinką savaime yra iššūkis.“ – atvirauja kūrėjos. Sunkumai neužgesino Deimantės ir Gabrielės ryžto ir dienos šviesą išvydo ECOSI UNDERWEAR prekės ženklas, kurio pavadinime užkoduotos esminės vertybes: eco - ekologija, cozy – jaukumas, simple – paprastumas.

Ekologiškos medvilnės pranašumai


„Ekologiška medvilnė yra natūralus audinys, kurio gamyboje nenaudojamos genetiškai modifikuotos sėklos, pesticidai ir cheminės trąšos. Ekologiška žemdirbystė užtikrina minimalų poveikį aplinkai ir ekologišką medvilnę auginančių žemdirbių sveikatai. Mūsų ekologiška medvilnė yra sertifikuota GOTS, šis pasaulinio standarto sertifikatas taip pat užtikrina užmokestį, leidžiantį oriai gyventi visiems ekologiškos medvilnės auginimo ir gamybos procesuose dalyvaujantiems žmonėms“ – apie ekologiškos medvilnės pranašumus pasakoja Deimantė ir Gabrielė.

Ekologiška medvilnė yra natūralus audinys, kurio gamyboje nenaudojamos genetiškai modifikuotos sėklos, pesticidai ir cheminės trąšos.

Atsižvelgiant į tai, jog mūsų oda yra pats laidžiausias organas, galintis sugerti iki 80 proc. medžiagų, prie kurių buvo liečiamasi, sintetinių audinių panaudojimas apatinio trikotažo gamyboje nebeatrodo toks patrauklus. Žvalgydamiesi po prekybos centro apatinį trikotažą, neretai sutiksime žodį – poliesteris. „Poliesteris yra gaminamas maišant etilenglikolį (gautą iš naftos) ir tereftalio rūgštį. Kitaip tariant, tai yra plastikas. Tikriausiai yra tekę pastebėti, kad poliesterio audinys nesiglamžo, spalva neišblunka - tam reikalingi specialūs dispersiniai dažai ir kitoks cheminis apdorojimas. Ir visa tai liečiasi prie jautriausių mūsų kūno vietų. Be to, poliesteris yra nelaidus orui, dėl to skatina prakaitavimą ir bakterijų kaupimąsi odos paviršiuje. Tai gali sukelti nepageidaujamą kvapą ir infekcijas“.

Atsižvelgiant į tai, jog mūsų oda yra pats laidžiausias organas, galintis sugerti iki 80 proc. medžiagų, prie kurių buvo liečiamasi, sintetinių audinių panaudojimas apatinio trikotažo gamyboje nebeatrodo toks patrauklu.

O ir rinkdamiesi ne ekologiškos medvilnės apatinius, liekame skolingi gamtai, nes jos gamybos procese svarbų vaidmenį atlieka daugybės cheminių medžiagų panaudojimas. Tad, ar visa ši informacija nepriverčia atidžiau paanalizuoti perkamų rūbų etiketes?

Patarimai, kaip išsirinkti ir prižiūrėti apatinį trikotažą, kad juo džiaugtumės kuo ilgiau


Aptarėme, koks svarbus minkšto, natūralaus ir orui pralaidaus audinio, kuris liečiasi prie jautriausių mūsų kūno vietų, pasirinkimas. Tačiau į ką dar verta atkreipti dėmesį, ieškant apatinių rūbų? „Svarbu išsirinkti tinkamą apatinio trikotažo dydį, jis turėtų būti ne pernelyg tamprus, bet ir ne per laisvas.

Svarbu išsirinkti tinkamą apatinio trikotažo dydį, jis turėtų būti ne pernelyg tamprus, bet ir ne per laisvas.

Pajusti komfortą padės ir praktiškos spalvos pasirinkimas - juodi apatiniai nėra reiklūs priežiūrai, kūno spalvos apatiniai bus nepastebimi po šviesesniais drabužiais. Renkantis kasdienį apatinį trikotažą, rekomenduojama vengti perdėtų dekoravimo detalių, mat šios dažnai gaminamos iš sintetinių audinių ir gali turėti nemalonią odą erzinančią tekstūrą“.


Ir pabaigai keli, daug pastangų nereikalaujantys ECOSI UNDERWEAR kūrėjų patarimai, kurie leis apatiniu trikotažu džiaugtis ilgesnį laiką:


· Skalbkite reguliariai vėsesniame (30C) vandenyje. „Karštas vanduo padeda atsikratyti bakterijų, tačiau tokį pat rezultatą pasieksite išskalbę apatinius šaltesniame vandenyje ir juos išlyginę. Tokiu būdu apsaugosite medvilnę nuo greito formos ir spalvos praradimo“.

· Naudokite aplinkai draugišką skalbiklį. „Cheminiuose skalbikliuose esantys chemikalai patenka į požeminius vandenis ir dirvožemį, o chemikalų likučiai, po skalbimo nusėdę audiniuose, gali įsigerti į mūsų odą ir ją sudirginti“.

· Džiovinkite skalbinius gryname ore. „Tai tausoja energiją, suteikia skalbiniams malonų natūralų kvapą, padeda atsikratyti galimų nemalonių kvapų, o UVA spinduliai turi dezinfekcinį poveikį, tik reikėtų vengti tiesioginėje saulės šviesoje džiovinti tamsius audinius“.


Entuziazmo, veržlumo ir idėjų nestokojančioms Deimantei ir Gabrielei linkime sėkmės kūrybiniuose darbuose. O mes su nekantrumu lauksime, ką naujo pasiūlys ECOSI UNDERWEAR!


ECOSI UNDERWEAR rasite ir www.kodaslt.com Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje ČIA>

Parengė Vaiva Andrejauskaitė

vaiva@kodaslt.lt

0 comments