HOUSE OF KROKIS: lovos režimas privertė iš naujo atrasti mezgimą

Motinystės atostogos – tai laikotarpis, kai būsimosios mamos ruošiasi šeimos pagausėjimui, o kai kuriais atvejais jis gali įkvėpti ir naujai pradžiai bei padėti atrasti save. Tokia istorija dalijasi ir Elena Zauer. Transporto ekspedicijos vadybininke dirbusi moteris besilaukdama dukrytės ir laikydamasi lovos režimo prisiminė dar vaikystėje pamėgtą mezgimą. Iš pradžių Elenos mezginiai buvo susiję su dukrytės kraiteliu, bet serialus pakeitusios mezgimo pamokėlės „Youtube“ svetainėje būsimai mamai padėjo tobulėti ir jau po kelių mėnesių artimieji paragino savo darbus pristatyti platesnei auditorijai. Šiandien Elena ne tik prekiauja HOUSE OF KROKIS prekės ženklu pažymėtais darbais ir mezga pagal individualius klienčių užsakymu, bet ir administruoja bendramintes vienijančią grupę socialiniam tinkle Facebook.

Mezgimas lovos režimu

„Savęs niekada nelaikiau kūrybišku žmogumi. Širdyje esu „tiksliukė“, man iki šiol artimesni loginiai ir matematiniai uždaviniai, – pokalbio pradžioje prisipažįsta Elena. – Dirbdama transporto logistikos srityje jaučiausi savo rogėse, o ir su vyrais man dirbti buvo lengva. Didieji pokyčiai prasidėjo man pastojus antrą kartą. Dėl sveikatos priežasčių buvau priversta imti nedarbingumo pažymėjimą ir likusį nėštumą praleisti lovoje. Pirmą savaitę žiūrėjau serialus, antrą nuo gulėjimo pradėjo „stogas čiuožti“... Supratau, kad privalau kažkuo užsiimti, kol neišprotėjau.“ Bet ši veikla turėjo būti derintis su lovos režimu.

Tuomet Elena ir prisiminė savo seniai primirštą pomėgį – mezgimą: „Išsitraukiau virbalus, siūlus ir prasidėjo! Mezgiau dieną ir naktį, serialus pakeitė mezgimo pamokėlės „Youtube“ platformoje. Mezgimo pagrindų buvau pramokusi dar vaikystėje, galėjau numegzti šaliką ar pledą. Bet tik dabar pradėjau suprasti, kiek visko dar galiu išmokti, kiek įdomių raštų ir daiktų sukurti.

„Mezgiau dieną ir naktį, serialus pakeitė mezgimo pamokėlės „Youtube“ platformoje.“

Įdomu, kad galėjau pritaikyti ir savo matematines žinias, nes mezgime daug skaičiavimo: reikia apskaičiuoti būsimo gaminio matmenis, ilgius, paversti centimetrus į mezgimo akis. Tai ypač pravertė vėliau, man pradėjus rengti mezginių aprašymus.“

Išdrįsti dalintis kūryba su kitais

Nors pradžioje Elena mezgė tik būsimai naujagimei, jos gaminius įvertinę šeimos nariai ir artimiausi draugai paragino pasidalinti rankų darbo vaisiais ir su kitais, gal net pamėginti juos parduoti. Taip, pradžioje nedrąsiai ir nepasitikėdama savimi, moteris pristatė savo kūrybą platesniam ratui žmonių.

„Buvo baisu, nes kritika gali skaudžiai žeisti. Juk ne visi ją moka išsakyti gražiai ir mandagiai. Tačiau įkėlus pirmus darbus į mezgėjoms skirtą grupę socialiniame tinkle sulaukiau daug palaikymo. Ypač įsiminė vienas komentaras „stebiu jūsų progresą nuo pirmųjų mezginių, smarkiai patobulėjote, esate šaunuolė“ . Man tai tapo paskatinimu judėti toliau. Ačiū už tai!“ – už laiku pasakytą gerą žodį dėkoja Elena.

„Buvo baisu, nes kritika gali skaudžiai žeisti. Juk ne visi ją moka išsakyti gražiai ir mandagiai.“

Nuo tada moters siekiai tik augo, ji sulaukė vis daugiau individualių mezginių užsakymų, o netrukus atsirado ir prekės ženklas HOUSE OF KROKIS. „Manęs dažnai klausia, kodėl pasirinkau tokį pavadinimą. Pradžioje jis skambėjo kiek kitaip – „Krokis handmade“. „Krokis“ buvo man dar mokykloje klasioko „prilipinta“ pravardė. Kai reikėjo rinktis pavadinimą, niekas kitas nešovė į galvą, – linksma pavadinimo istorija dalinasi Elena. – Vėliau, be mezginių, pradėjau prekiauti jų aprašymais, siūlais, akių žymekliais, tekstiliniais klijais. Supratau, kad žodis „handmade“ (past. rankų darbo) nebetinka, o galvoje vis labiau ėmė suktis žodis „namas“. HOUSE OF KROKIS arba „Krokio namai“ – ten, kur jauku ir gera, kur visada norisi grįžti“.

Mitas, kad lietuviai nevertina rankų darbo

Kalbant apie rankų darbo mezginius, didžiąją HOUSE OF KROKIS asortimento dalį sudaro megzti rūbai vaikams: kombinezonai, megztukai, kelnytės, romperiai, suknelė. Pati būdama mama Elena labai vertina produkto kokybę ir praktiškumą, todėl drabužiai vaikams mezgami iš geriausių siūlų, o modeliai parenkami tokie, kad juos būtų patogu nešioti kiek įmanoma ilgesnį laiką.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, nes prekiauju ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kad mano 90 proc. klientų yra tautiečiai ir jie tikrai vertina natūralumą ir kokybę.“

Kiekvienas gaminys originalus ir tai, anot Elenos, labai vertinama jos klientų, kurių didžioji dalis yra lietuviai. „Visada įsiveliu į diskusijas apie tai, kad lietuviai nevertina rankų darbo. Tai visiškas melas! Iš savo patirties galiu pasakyti, nes prekiauju ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kad mano 90 proc. klientų yra tautiečiai ir jie tikrai vertina natūralumą ir kokybę“, – pasakoja Elena.

Įkūrė draugišką bendramintes vienijančią grupę

Pati pajutusi, koks svarbus yra bendraminčių palaikymas, Elena nusprendė socialiniame tinkle „Facebook“ įkurti atskira grupę, vienijančią pradedančias ir patyrusias mezgimo entuziastes. „Egzistuoja daug ir įvairių mezgimo grupių. Mintis kurti savo man kilo išsiskyrus požiūriui su kitos grupės moderatorėmis. Negaliu pakęsti neteisybės, netolerancijos ir diktatūros.

„Nusprendžiau įkurti draugišką grupę, kurioje tvyrotų gera atmosfera, nebūtų patyčių ir įžeidinėjimų, kad merginos nesigėdytų užduoti klausimus, kurie kitoms gali pasirodyti kvaili ar savaime suprantami.“

Nusprendžiau įkurti draugišką grupę, kurioje tvyrotų gera atmosfera, nebūtų patyčių ir įžeidinėjimų, kad merginos nesigėdytų užduoti klausimus, kurie kitoms gali pasirodyti kvaili ar savaime suprantami. Tolerancija – pagrindinė šios grupės taisyklė. Džiaugiuosi, kad kol kas puikiai sekasi palaikyti tokią grupės dvasią“, – džiaugiasi moteris, kurios suburta „Facebook“ grupė jau vienija per 3000 narių, tarpusavyje besidalinančių patarimais, darbų nuotraukomis, aprašymais ir, svarbiausia, šiltu bendravimu.

Labiausiai padeda internetas

Įkvėpimo versli mama semiasi iš visur. Labai patogi terpė pasisemti naujų idėjų yra internetas. Viena ar kita užstrigusi detalė taip ir įsipina į naują mezginį. Nauji projektai gimsta žiūrint į dukrą ir bendraujant su mezgimo grupės narėmis. „Visos mano mezgimo grupės narės yra mano įkvėpėjos. Jos – tetos, mamos, močiutės ir kartu mezgėjos, kurios ne tik grožius kuria, bet dar ir rūpinasi savo namais, šeima ir artimaisiais. O dar negaili savo laiko padėti ir atsakyti kitoms grupės narėms į iškilusius klausimus. Jos visos ir kiekviena atskirai mane įkvepia“, – sako Elena.

Ateities planai

Nors vaiko priežiūros atostogos jau baigėsi, dirbti transporto ekspedicijos vadybininke Elena nebenori ir neketina. Mezgimas bei mezgimui reikalingų priemonių pardavimas yra būtent ta veikla, kuria moteris nori užsiimti ir tai pavyko suprasti ruošiantis dukrytės gimimui.

„Jeigu ne vaiko priežiūros atostogos, iki šiol ir būčiau ieškojusi savęs.“

„Man buvo siūloma dirbti iš namų transporto sferoje, kol auginu vaikus, tačiau man tai atrodė nesuderinama, sakiau, kad nesugebėsiu. Bet kurti savo verslą sugebėjau. Manau todėl, kad darau tai dėl savęs ir tai, kas man labiausiai patinka, kada turiu laiko ar ūpo. Jeigu ne vaiko priežiūros atostogos, iki šiol ir būčiau ieškojusi savęs“, – prisipažįsta dviejų vaikų mama.

HOUSE OF KROKIS vis labiau augant, įkūrėja tikisi, jog artimiausiu metu galima bus atverti ir fizinės parduotuvės duris, kur mezgėjos galės džiaugtis siūlų, mezgimui skirtų įrankių ir aksesuarų gausa bei mėgautis jaukia aplinka ir draugišku aptarnavimu.

Patarimai mamoms, norinčioms pradėti savo verslą

Elena pripažįsta, kad padalinti savo laiką šeimai ir verslui nėra lengva – ypač, kai svarbūs abu – bet įmanoma. Labai padeda artimųjų supratimas bei vyro palaikymas. O mamoms, taip pat norinčioms savo hobį paversti verslu, Elena turi tris patarimus:

„Pirmiausia neinu miegoti kartu su vaiku dienos metu ir per tą valandą ar dvi padarau labai daug. Antras dalykas: pradžioje buvau labai savininkiška mažosios atžvilgiu, bet tėtis taip pat puikiai gali vaiką ir pamaitinti, ir išmaudyti, kol tuo tarpu mama turi laiko sau.

„Pradžioje buvau labai savininkiška mažosios atžvilgiu, bet tėtis taip pat puikiai gali vaiką ir pamaitinti, ir išmaudyti.“

Trečias labai svarbus dalykas šeimoje, kurioje galbūt nėra užtektinai palaikymo iš šeimos narių, nesakykite „dabar einu pamegzti“ arba „einu dabar su karoliukais pažaisti, paverti“. Vietoj šių sakinių sakykite „dabar aš einu dirbti“. Kodėl? Nes dažnai hobis asocijuojasi su laiko švaistymu, o darbas yra stipresnis žodis.“

Trumpai:

Kas: megzti rūbai vaikams, siūlai ir priemonės mezgėjoms

Kam: mamoms ir mezgėjoms

Unikalumas: kiekvienas mezginys yra originalus ir kokybiškas

Kaina: nuo 6 Eur už mezgimo žymeklius iki 200 Eur už mezginį vaikui

Kur: www.krokis.etsy.com

Soc. tinklai: FACEBOOK ir INSTAGRAM, Facebook grupė

Nuolaida: su nuolaidos kodu "KODASLT" mezginiams taikoma 20% nuolaida! Nuolaida galioja iki 2020.09.30


Parengė Vaiva Andrejauskaitė

0 comments