Ruošiamės šaltukui su k.N.itty: ką privalu įtraukti į kiekvienos moters ir vyro garderobą

Pataria prekės ženklo k.N.itty kūrėja Ramunė Juzikienė

Jau spėjome priprasti prie šlapios lietuviškos žiemos, todėl paspaudus neįprastam šaltukui suskubome aiškintis, kaip derėtų apsirengti, kad nesušaltume esant tokiai žemai temperatūrai. Į pagalbą patarimais atskubėjo k.N.itty kūrėja Ramunė Juzikienė, atskleidusi šaltojo sezono privalomo garderobo trejetą: kadangi daug šilumos išeina per galvą, labai svarbi kepurė, taip pat visais atvejais pravers didžiulis šalikas ir kašmyro vilnos megztukas.


Apie kašmyro vilną


Kašmyro vilna apskritai pats geriausias audinys žiemą: tiek įprastai drėgnajai, tiek gerokai šaltesnei. „Merinosų vilna yra švelniausia iš visų avių rūšių vilnų. Ši vilna puikiai geba palaikyti kūno temperatūrą, sugeria ir išgarina drėgmės perteklių, neleidžia perkaisti ar peršalti. Merinosų vilna turi natūralių antimikrobinių savybių, todėl rūbai nesugeria nemalonių kvapų ir jų nereikia ypač dažnai skalbti. Taip pat ji pakankamai patvari dėvėti. Bet svarbiausia – ji labai minkšta, švelni, lengva, puikiai dažoma, gražiai atrodo, nereikalauja specialios priežiūros.

„Kašmyro vilna yra viena prabangiausių vilnų, išsiskirianti iš kitų savo neapsakomu švelnumu, lengvumu, puikiomis šiluminėmis savybėmis, geresnėmis nei avių vilnos.“

Kašmyro vilna yra viena prabangiausių vilnų, išsiskirianti iš kitų savo neapsakomu švelnumu, lengvumu, puikiomis šiluminėmis savybėmis, geresnėmis nei avių vilnos“, – nenuginčijamą kašmyro vilnos naudą atskleidžia Ramunė.

Geriausia kašmyro vilna – tokia, kuri naudojama ir k.N.itty rankų darbo gaminiams, gaunama iš kašmyro ožkų, po žiemos iššukuojant jų tankų, papilvės pūkinį sluoksnį. Šie pūkai patys švelniausi, o iš jų suverpti kašmyro siūlai – aukščiausios kokybės. Vilnos surinkimo procesas sudėtingas, jos surenkamas mažas kiekis (tik apie 150 g nuo vienos ožkos, tiek užtenka pusei megztinio), todėl žaliava tampa labai brangi, bet jausmas apsivilkus kašmyrinį megztuką atperka viską, tiek komforto, tiek šilumos prasme.

Vilnos surinkimo procesas sudėtingas, jos surenkamas mažas kiekis (tik apie 150 g nuo vienos ožkos, tiek užtenka pusei megztinio).

Tuo tarpu šalikai iš šių siūlų – daugiau nei 13 spalvų, todėl tikrai galima rasti labiausiai derantį su savo viršutiniais rūbais. Ir ne veltui Ramunė kaip vieną būtiniausių aksesuarų žiemą išskyrė didelį šaliką ar movą, nes jie tinkami dėvėti ne tik kaip šalikai, bet ir uždengti galvą. O kai kurie k.N.itty mezgami šalikai tokio dydžio, kad gali būti naudojami kaip maži pledukai. Itin pravartu keliaujant ar šaltose patalpose.

Nepamiršta ir vyrų


Žinoma, tos pačios taisyklės galioja ir vyrams. Ypač tiems, kuriems visada šilta, ir kepurės ar šaliko iki šiol galbūt net neturi. „Kartais man atrodo, kad su vyrais viskas daug paprasčiau. Džinsai, dvejos kelnės, kostiumas, du megztiniai ir keletas marškinėlių. Dar geras laikrodis, batai ir jei prie viso to priderinus tinkamus aksesuarus – gali taikyti į stilingiausius džentelmenus. Kita vertus, kaip mėgstu juokauti, vyrų oda pasirodo besanti jautresnė nei kūdikių...“, – atskleidžia k.N.itty kūrėja, radusi kelią į išrankiausių vyrų spintas.

„Kartais man atrodo, kad su vyrais viskas daug paprasčiau.<...> Kita vertus, kaip mėgstu juokauti, vyrų oda pasirodo besanti jautresnė nei kūdikių...“

„Renkantis kepurę ar šaliką vyrui, siūlau atkreipti dėmesį į jo stilių ir darbo pobūdį. Jei vyras vaikšto į ofisą, jam labiau tiks klasikinis vyriškas šalikas, jei darbas ne itin oficialus – sušildys šalikas-mova. Kepurė turi būti tik natūralių verpalų, nes sintetinėse galva prakaituoja ir plaukai šunta. Kašmyro vilnos kepurės tikrai tiks jautriausiai odai, jos „nekąs“.

Populiariausios vyriškos kepurės kelintus metus yra vadinamos beanie tipo, su atlenkiamais atvartais, stulpelių rašto, visiškai nespaudžiančios. Rinkitės ramias, žemiškas spalvas, kad žiemos aksesuarus galėtumėte dėvėti ne vieną sezoną“, – tokie būtų paprasti, bet esminiai patarimai.


O geriausia žinia, kad k.N.itty žiema neužklupo netikėtai: daugybė jau numegztų gaminių bus išsiųsti jau kitą darbo dieną, todėl nereikės šalti belaukiant, kol ateis šilta siunta. O savaitgalį (sausio 16–17 d.) visiems šalikams, kepurėms, ir kai kurių megztukų modeliams dar ir taikoma 20 proc. nuolaida!


k.N.itty asortimentą rasite ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje>


Sekite prekės ženklą socialinėje erdvėje Facebook > ir Instagram >

Parengė Giedrė Petreikienė

giedre@kodaslt.lt

0 comments