HIDROLATAS: natūrali kosmetikos priemonė odos ir plaukų grožiui. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Apie hidrolatų rūšis, savybes ir naudą kalbamės su "Kupolės" įkūrėja Nijole Vilčinskiene

Jei domitės natūraliomis kosmetikos priemonėmis, tikrai esatę girdėję žodį hidrolatas. Jis vis dažniau skamba tiek veido odos priežiūros specialistų, tiek pirkėjų, tiek natūralios kosmetikos gamintojų lūpose.


Apie šį gamtos dovanotą „grožio vandenį“, jo savybes ir naudą mūsų odai kalbame su lietuviško prekės ženklo „Kupolės“ įkūrėja Nijole Vilčinskiene.


Kas yra hidrolatai, ką būtina apie juos žinoti?


Hidrolatas yra vienas seniausių kosmetinių produktų pasaulyje. Žodis hidrolatas gal ir skamba keistokai, tačiau hidrolatas tai vandens pagrindo odos priežiūros priemonė kuri išgaunama distiliuojant augalus. Variniame alembike augalai distiliuojami 100°C temperatūroje. Tokio proceso metu distiliuojamas vanduo virsta garais, jie vėliau kondensuojasi į vandenį. Pereidamas per augalą garų forma, vanduo perima visas geriausiais augalo savybes ir netgi šiek tiek (apie 0,01-0,1 %) eterinio aliejaus.

Pereidamas per augalą garų forma, vanduo perima visas geriausiais augalo savybes ir netgi šiek tiek (apie 0,01-0,1 %) eterinio aliejaus.

Tad galime teigti, kad hidrolatas - tai vanduo, prisotintas augalų energija, aromatinėmis bei biologinėmis savybėmis. Jis švelnus ir saugus naudoti, todėl puikiai tinka net jautriausiai odai, tiek vaikams, tiek suaugusiems.


Kokia hidrolatų nauda mūsų odai?


Hidrolatai turi be galo daug naudingų savybių: jie drėkina odą, padeda išsaugoti ir atkurti tinkamą odos pH, gerina odos būklę, sumažina odos jautrumą, sausumą ar riebumą, sureguliuoja uždegimines reakcijas, tonizuoja ir regeneruoja odą, nuramina ją po skutimosi ar depiliacijos, atgaivina karštą dieną.


Nevertėtų pamiršti hidrolatų iš šaltuoju sezonu. Keičiantis metų laikams, natūralu, kad oda tampa sausesnė, šerpetoja, dažnai jaucčiamas tempimo pojūtis. Taip nutinka dėl sausos aplinkos įtakos mūsų odai: oro kondicionierių automobilyje ar ofise, šildymo ir kt. Taip pat po vasaros oda būna jautresnė, išsausėjus. Tad šaltuoju sezonu pats geriausias laikas pasirūpinti nuvarginta oda. Todėl svarbu ryte ir vakare dėkinti odą hidrolatu. Dienos eigoje apipurškite juo odą, tai neleis jai dehidratuoti.

Šaltuoju sezonu pats geriausias laikas pasirūpinti nuvarginta oda. Todėl svarbu ryte ir vakare dėkinti odą hidrolatu.

Be to, hidrolatai puikiai tinka ir plaukų priežiūrai. Tai nuostabi, universali kosmetinė-aromaterapinė priemonė!


Kaip taisyklingai naudoti hidrolatą siekiant geriausio rezultato?


Naudoti hidrolatus labai paprasta. Nusiprausus veidą, pasipurkšti hidrolatu, ant drėgnos odos, tepti kitas naudojamas veido odos priežiūros priemones kaip serumus, kremus ar aliejus. Taip pat galima naudoti vieną, kaip veido drėkiklį. Hidrolatu pasipurškite ne vien ryte ir vakare bet ir kelis kartus per dieną, tai puikiai atgaivins palaikys, tinkamą odos pH. Ir tikrai neugadins jūsų makiažo!

Kaip minėjau, drėkinti galima ne tik odą bet ir plaukus. Jie ypač tinka išsausėjusiems, pažeistiems plaukams. Galima purkšti ant drėgnų ar sausų plaukų tam tikrus hidrolatus kaip beržų levandų, liepų, ajerų ar šalavijų. Išplautus, drėgnus plaukus apipurškite hidrolatu ir šiek tiek įtrinkite. Hidorlatas ne tik drėkina išsausėjusius plaukus bet ir ilgainiui mažina plaukų riebalavimąsi.

Hidorlatas ne tik drėkina išsausėjusius plaukus bet ir ilgainiui mažina plaukų riebalavimąsi.

Hidrolatai ypač tinka garbanotiems plaukams, nes jie labai linkę išsausėti.

Naudojant hidrolatą ant sausų plaukų, puikiai atgaivinsite ir padrėkinsite garbanas ir jos ilgiau išliks gyvybingos.


Jei stengiatės sumažinti vartojimą ir renkatės labiau minimalistinę, natūralią odos piežiūrą, hidrolatai gali pakeisti kelias veido priežiūros priemones. Arba tiesiog galite papildyti hidrolatu jūsų mėgstamą ir platesnę veido priežiūros rutiną. Tai kiekvieno individualus pasirinkimas.


Kaip nuo gamyboje naudojamo augalo kinta hidrolatų savybės ir kaip pasirinkti tinkamiausią sau?


Hidrolatai gaminami distiliuojant įvairius augalus ir gėles. Hidrolatai turi labai daug naidingų savybių, todėl renkantis reikėtų atsižvegti į odos tipą, odos problemas ir, žinoma, mėgstamą kvąpą.

Jei stengiatės sumažinti vartojimą ir renkatės labiau minimalistinę, natūralią odos piežiūrą, hidrolatai gali pakeisti kelias veido priežiūros priemones.

Sausai ir jautriai odai rekomenduojame laukinių rožių, liepų, levandų ir beržų hidrolatus. Riebiai, mišriai ir probleminiai odai tiks šalavijų, pušų, medetkų žiedų, jonažolių, pelynų, vandeninės mėtos, maumedžio, vingiorykštės ar kadagio hidrolatai. Vandeninės mėtos, ajerų, laukinės slyvos, miško obels, ievų, jazminų hidrolatai puikiai tiks normaliai odai. Brandžiai odai puikus pasirinkimas laukinių rožių, liepų, bijūnų, levandų hidrolatai. Plaukus atgaivinsite levandų, liepų, beržų, šalavijų ar ajerų dulksna. Po skutimosi ar depilaicijos rekomenduojame antibakterinių savybių turinčius hidrolatus: pelynų, pušų, kadagių, maumedžio ir ajerų.

Kokius hidrolatus siūlo "Kupolės"?


Šiu metu "Kupolės" siūlo net 19 rūšių hidrolatus. Kiekvienas ras kas jam labiausiai tinka tiek pagal savybes, tiek pagal kvapą.


Mūsų gaminamus hidrolatus galima suskirtstyti pagal augalus:

medžių ir spygliuočių: kadagys, maumedis, pušis, beržas

• žoliniai: vandeninė mėta, šalavijas, pelynas, ajerai, jonažolė

• žiedų: liepos, ievos, bijūnai, jazminai, vingiorykštė, medetkų žiedai, laukinės rožės, miško obelis, laukinė slyva, levandos

• vaistiniai: jonažolė, medetkų žiedai, šalavijas, pelynas

Šiuo metu "Kupolės" siūlo net 19 rūšių hidrolatus. Kiekvienas ras kas jam labiausiai tinka tiek pagal savybes, tiek pagal kvapą.

Sausio pabaigoje palnuojame pristatyti naują hidrolatą pavadinimu „Kupolės buketas“. Jis sukurtas eksperimentuojant su įvairiais kvapais, maišant skirtingus hidrolatus ir derinant augalų savybes.

Kodėl pati nusprendėte gaminti hidrolatas? Kuo “Kupolės” hidrolatai išskirtiniai?


Visuomet domėjausi augalais, žolelėmis, jų savybėmis ir nauda, taip pat aromaterapija. Pati netikėtai atradau hidrolatus savo odos priežiūroje – labai sužavėjo jų nauda odai, bei natūralumo aspektas. Per Rasų šventę kilo idėja pačiai pamėginti pasigaminti hidrolatų.


Pirmieji beržų hidrolatai buvo skirti sau ir artimiesiems. Sulaukus gerų atsiliepimų, nusprendžiau dalintis tuo ką gaminu su platesniu žmonių ratu ir įkūriau prekės ženklą “Kupolės”. Kupolė - tai pilnaties, didžiausio suvešėjimo, sužaliavimo metas, kai kiekvienas žolynas pilnas gyvybės. Magiškos vasarvydžio nakties surinkta puokštė kupolė, tai mūsų pavadinimo inspiracija.


Kupolės gamina natūralius hidrolatus iš Lietuvoje augančių miško ir pievų augalų. Labai atidžiai ir kruopščiai atrenkame augalus iš kurių gaminame hidrolatus, distiliavimui naudojame natūralų mineralinį vandenį.

Kupolės hidrolatai skirti žmogui vertinančiam natūralumą, produktus be cheminių ir sintetinių priemaišų, tvarumą ir minimalistinį požiūrį į odos priežiūrą.

Kupolės hidrolatai skirti žmogui vertinančiam natūralumą, produktus be cheminių ir sintetinių priemaišų, tvarumą ir minimalistinį požiūrį į odos priežiūrą, kai vienas produktas gali atstoti kelis. Vieną seniausių kosmetikos priemonių norime paversti modernia, šiuolaikine odos priežiūros priemone ir nepakeičiama kasdienės veido ir plaukų priežiūros rutinos dalimi!


Preės ženklo "Kupolės" hidrolatų rasite ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių GALERIJOJE >

Visas asortimentas www.kupoles.com. Beje, iki sausio 12 d. visam asortimentui taikoma 10% nuolaida!


Sekite "Kupolės" ir socialiniuose tinkluose Instagram> ir Facebook>


Parengė Ugnė Barodicienė

0 comments