LIETUVOS KERAMIKAI: II dalis

Šioje rubrikoje pristatomi Lietuvos keramikos kūrėjai ir jų darbai

INDELIAI


Kas: keramika, kurioje susitinka tradicinės ir šiuolaikinės technologijos. Net ir baigusi dailiosios keramikos mokslus kūrėja nenustojo semtis žinių, tyrinėti ir tobulintis šioje srityje, nuolat ieškodama pusiausvyros tarp mokslinio požiūrio ir emocijų.

Kūrėja: Anastasija

Asortimentas: indai ir interjero detalės - šviestuvai su keraminiu pagrindu, vazonėliai augalams ir floristinėms kompozicijoms.

Išskirtinumas: Didžioji indų dalis pagaminta iš akmens masės ir išdegta aukštesnėje negu 1200° C temperatūroje. Veikiama aukštos temperatūros, keramika tampa neporėta, atsparesnė dūžiui, mechaniniam ir cheminiam aplinkos poveikiui, todėl yra itin kokybiška, pritaikyta šiuolaikinei virtuvei. Kai norisi autentikos, kūrėja lipdo iš tradicinio raudono lietuviško molio ir dekoruoja gaminius senoviniais būdais (raugu, pienu), po to impregnuoja juos natūraliu bičių vašku.

Kaina: 5 - 70 .

Įsigyti: Etsy>, Instagram>

Nuolaida: 40% perkant Etsy, 20% kreipiantis per Instagram. Nuolaida taikoma jau pagamintiems dirbiniams su kodu "KODASLT" iki 10.31 d.

 

HOUSE OF LLAMAS


Kas: kūrybiška menų studija, kur kiekvieną dieną gimsta kažkas naujo ir netikėto. Rankų darbo keramiką ir papuošalus įkvepia unikalios gamtos formos: netobulai dailios, turtingos įvairiausiomis faktūromis, kaip įrėžimai, grioveliai, krateriai, įtrūkimai, plati paviršių įvairovė nuo šiurkščių iki glotnių ar matinių, o subtilios prabangos įneša aukso ar platinos gyslelės.

Kūrėja: Uršulė Kavaliauskaitė

Asortimentas: papuošalai, indai, interjero detalės

Išskirtinumas: Tiek papuošalai, tiek indai ar piešiniai kuriami individualiai, nenaudojant formų ar kitų šablonų, tad kiekvienas gaminys tampa unikaliu ir vienetiniu.Kūrėja įsitikinusi, kad mūsų stalas ar namų interjeras gali būti toks pats išskirtinis ir išraiškingas, kaip ir mūsų asmenybės, tad galime ne tik patys puoštis išskirtinio dizaino aksesuarais, bet jais praturtinti ir savo aplinką.

Kaina: 22 - 65 .

Įsigyti: Facebook> , Instagram>

Nuolaida: 20% su nuolaidos kodu "KODASLT" iki 10.31 d.

CHI CHI POTS


Kas: keramika, skatinanti mėgautis paprastais dalykais gyvenime - namų jaukumu, "tikrais" daiktais, "gyvais" indais. Jos kūrėja įsitikinusi, kad rankų darbo dirbiniai skleidžia magišką šilumą, o valgyti iš tokių indų kur kas skaniau!

Kūrėja: Vitalija Baltrušaitienė

Asortimentas: indai, vazos, interjero detalės.

Išskirtinumas: kiekvienas dirbinys pagamintas su Meile, pasakojantis savo istoriją, žadinantis įsimintinus skonius ir nepamirštamas akimirkas.

Kaina: 15 - 320 .

Įsigyti: Facebook> , Instagram>

Nuolaida: 15% su nuolaidos kodu "KODASLT" iki 11.15 d.

 

ERNESTA CERAMICS


Kas: subtilūs, jaukūs, dažniausiai ryškūs keramikos darbai. Kūrybos procese čia atrandami vis nauji taškelių dėliojimo būdai ir netikėčiausi spalvų deriniai. Pasak keramikos kūrėjos, svarbiausia, kad dirbiniai būtų naudojami kasdien ir kuo ilgiau džiugintų žmones.

Kūrėjai: Ernesta Vaičiulienė

Asortimentas: daugiausia indai, taip pat auskarai, sagės, sienų dekoras, veidrodžiai, kartais plytelės.

Išskirtinumas: t a š k u č i a i ir ryškios spalvos!

Kaina: indai, aksesuarai 7 -50€, sienų dekoras, veidrodžiai iki 350€.

Įsigyti: Facebook>, Instagram>

Nuolaida: 15% su nuolaidos kodu "KODASLT" iki 10.31 d.

 

GILĖ BY DOVILĖ


Kas: keramika, gimusi iš noro sukurti kažką tvaraus, vienetinio, savito ir atrasti sielos ramybę. Ši veikla suteikia kūrėjai daugiausiai džiaugsmo. Ji įsitikinusi, kad kiekvienas rankų darbo gaminys, ilgai ir kruopsčiai "išglostytas", skleidžia gerą aurą ir visiems suteikia kitoniškų, ypatingų pojūčių kasdienybėje.

Kūrėja: Dovilė Vaivodaitė

Asortimentas: keramikiniai indai, vazos.

Išskirtinumas: dirbiniai kuriami rankomis, todėl kiekvienas unikalus savo forma. Viskas natūralu ir organiška.

Kaina: 10 - 40, individualūs užsakymai gali kainuoti daugiau.

Įsigyti: Etsy> , Instagram>, Facebook>

 

Rubrikos tęsinys kitą savaitę!


Parengė Ugnė Barodicienė

info@kodaslt.lt

0 comments