MADE BY HAND naujiena: rankų darbo botaniniai kvepalai "El Teide"

Apie naująjį aromatą ir naują kūrybos etapą pasakoja prekės ženklo "Made by Hand" įkūrėjas Alius Verumbickas.

Aliau, kad jau kalbame apie kvapus, koks kvapas yra mieliausias tau pačiam?


Vieno mėgstamiausio kvapo išskirti negaliu, jis keičiasi su metais, metų laikais, nuotaika. Labai mėgstu ambrinius, bažnytinius, tabako ir medžio kvapus.


Kokią vietą kvapai užima tavo gyvenime ir kasdienybėje?


Kvapai jau ilgą laiką mano gyvenime užima ypatingą vietą - jie yra mano kasdienybė! O kai pradėjau mokytis botaninės parfumerijos paslapčių, įtraukė dar labiau ir nebepaleidžia. (juokiasi)


Kaip gimė mintis sukurti savo kvepalus?


Apie parfumeriją svajojau jau labai seniai, tikriausiai nuo to laiko, kai pradėjau gaminti žvakes. O kai pamačiau siūlomus botaninės parfumerijos mokymus, nebeatsispyriau senai svajonei ir štai aš čia!


Kas yra botaniniai kvepalai? Kuo jie skiriasi nuo įprastų?


Botaninė parfumerija - kvepalai, gimę vien iš gamtos. Čia kvepalų kompozicijoje naudojamos tik natūralios medžiagos, eteriniai aliejai, absoliutai, izoliatai, čia nėra jokių sintetinių kvapų. O viena man labiausiai patinkančių botaninės parfumerijos savybių, kad kvapas nuolatos kinta, kiekvieną kartą gali užuosti skirtingus kvapus, atrasti kažką naujo.

Tavo kvepalai pavadinti Tenerifės saloje esančio Teidės (isp. El Teides) ugnikalnio vardu. Kodėl?


Šio kvapo vizija ir pati istorija gimė atostogaujant Tenerifėje. Tą dieną lankėmės prie El Teidės ugnikalnio, kur pajutau ore tvyrantį tą saldų medaus, gėlių ir skraidančių bičių aromatą. Tai mane ir įkvėpė sukurti šį nuostabų aromatą.


Ar galutinis rezultatas visiškai išpildė šią viziją? O gal procese mintys keitėsi?


Kuriant kvepalus visuomet pirmiausia gimsta idėja, tekstas, ką norime jais pasakyti, ir tik vėliau renki ir derini medžiagas, kurios geriausiai atspindėtų tai, ką kvapu norima perteikti. Tikrai taip, galutinis variantas ne visada būna pirminė vizija.


Kaip trumpai apibūdintum "El Teide" kvapą? Kokios natos dominuoja?


Šioje kvepalų puokštėje pelargonija ir levanda sukuria žydinčių gėlių lauko įspūdį, gaivos ir žvalumo kvapui suteikia bergamotė su šiek tiek šviežiai tarkuotos raudonųjų apelsinų žievelės, o saldumo ir karameliškumo kvapui priduoda stebuklingas labdanas ir tonka. "El Teides" kvapo pagrindinės natos yra bergamotė, pelargonija, benzoinas.


O jei trimis žodžiais? Kokie trys žodžiai geriausiai charakterizuotų šiuos kvepalus?


Laisvė, išskirtinumas, drąsa.

Dar vienas išskirtinis sprendimas - šių kvepalų įpakavimas. "El Teide" atkeliauja ne dėžutėje, o su originaliu atviruku...


Nesu didelis pakuočių gerbėjas, man svarbesnis turinys. Nusprendžiau, kad ir šis aromatas keliaus ne dėžutėje, o kartu su specialiai šiam kvapui skirtu atviruku. Jį man akvarele piešė menininkė Ieva Tumonė - tai jos Teidės ugnikalnio įsivaizdavimas pagal vieną iš mano darytų nuotraukų.


Kaip kvapą įvertino tavo antroji pusė?


Žmona mane visuomet palaiko ir man tai labai svarbu. Šį kvapą ji įvertino labai gerai, beje, kaip ir botaninės parfumerijos mokytoja bei kurso kolegės. (šypsosi)


Kokie ateities planai? Ar ateityje žadi nustebinti platesne kvepalų įvairove?


Tai tik pradžia, tikrai nežadu sustoti! Jau dabar kuriu kelis naujus aromatus, tik privalote suprasti, kad sukurti kvapą užtrunka, tai ne žvakę pagaminti! (juokiasi)


Nekantriai lauksime naujų "Made by Hand" aromatų! O botaninius kvepalus "El Teide" jau galite užsisakyti (buteliuką arba mėginuką) žinute ČIA>


Negaiškite, šių kvepalų kiekis labai ribotas!

Kalbino ir parengė Ugnė Barodicienė

info@kodaslt.lt

0 comments