MARGAS GENYS: trijų kartų pomėgį meistrauti jungiantis nestandartinių baldų verslas

Rubrikoje "MŪSŲ ŠEIMOS VERSLAS: ir šeima, ir komanda" išskirtinius baldus gaminanti Simeono ir Viktorijos Šeiko šeima iš Kauno ir jų prekės ženklas "Margas genys"

Margas genys, o pasaulis dar margesnis? Su tuo negalėtų nesutikti Viktorija ir Simeonas, net šešerius metus praleidę Vokietijoje. Vis tik tėvynės šauksmas buvo stipresnis ir privertė kelti sparnus atgal į Lietuvą, kur laukė ne tik artimieji, bet ir naujas verslas – nestandartinių ir išskirtinių baldų įmonė, sujungusi trijų kartų pomėgį meistrauti dirbtuvėse. Susipažinkite – MARGAS GENYS ir jo dar margesni kūrėjai, besivadovaujantys moto: „Nori eiti greitai – eik VIENAS, nori eiti toli – EIK SU KOMANDA“.


Trumpai:

Prekės ženklas: MARGAS GENYS

Kūrėjai: Simeonas ir Viktorija Šeiko

Vieta: Kauno raj.

Kas: baldai pagal individualius užsakymus, vaikų kambario baldai

Veiklos pradžia: ilgą laiką dirbę pagal individualios veiklos pažymą, nusprendė įkurti prekės ženklą „Margas genys“ ir 2019 metais atsidarė mažąją bendriją

Išskirtinumas: ilgametė įvairi šeimos narių patirtis, orientuota į kokybę ir kliento lūkesčių išpildymą

MAMA VIKTORIJA. Atsakinga už įmonės veiklos plėtrą, išorinę komunikaciją socialiniuose tinkluose, spaudoje. Atstovauja šeimos verslui vieninteliame unikaliame verslių moterų klube „BNI Hanza“. Susitikimai, bendri projektai su ištikimiausiais partneriais – salonu „Daneka“, „Gaminiai iš akmens“, užuolaidų salonu Agotė, išskirtinio dizaino vidaus kambario durys „Stradivarijai“ – taip pat jos darbo dalis.

„Spalvotos vaikystės kūrimas mažylių interjere – pati mėgstamiausia mano darbo dalis, o motinystė – didžiausias įkvėpimas kurti.“

„Būti dviejų išdykėlių mama, suktis virtuvėje ir versle – išties didelis iššūkis, tačiau iš to gimė nuostabi idėja kurti stilingą vaikystę mažiausiems. Kartu su produkto dizainere Ieva Ratyte ne vieną vakarą, savaitgalį užtrunkame generuodamos idėjas, ką sukurti stilingo, teikiančio pridedamąją vertę, tausojančio gamtos išteklius į vaikučių kambarį. Spalvotos vaikystės kūrimas mažylių interjere – pati mėgstamiausia mano darbo dalis, o motinystė – didžiausias įkvėpimas kurti“, – su šypsena pasakoja MAMA.

TĖTIS Simeonas – įmonės direktorius, nors save vadina amatininku. TĖTIS pirmasis susipažįsta su klientu ir jį išlydi spindinčiomis akimis. Kuomet klientas neturi savo dizainerio, TĖTIS padeda klientui susiprojektuoti svajonių baldą, paleidžia jį į gamybą.


SENELIS Kęstutis (Faustuko ir Ričarduko senelis). Dalyvauja baldo surinkimo procese ir turi didžiausią šiame versle patirtį. „Mano vaikystė su didžiuliu džiaugsmu prabėgo pjuvenų ir obliuotų „garbanų“ kalnuose tėčio mažose, tačiau mielose dirbtuvėlėse.

„Esu staliaus dukra. Mūsų namuose viskas buvo sukurta tėčio rankomis: mediniai laiptai, durys ir langai, kiekvienas vidaus ar lauko baldas.“

Esu staliaus dukra. Mūsų namuose viskas buvo sukurta tėčio rankomis: mediniai laiptai, durys ir langai, kiekvienas vidaus ar lauko baldas“, – apie tėčio pasėtą gyvenimo pomėgio sėklą pasakoja Viktorija.

VAIKAI FAUSTAS IR RIČARDAS. Nuoširdžiausi kritikai bei patikimiausi testuotojai. Ypač kalbant apie mažylių interjere esančius baldus. „Ilgai dvejojome, kokias rankenėles dėti milžiniškoje nišinėje vaikų kambario spintoje, kad ji būtų patogi, saugi mažiausiems. Atrodė, jog sudėta push-up sistema (atsidaro durys nuo paspaudimo) bus labai patogi ir vaikai tiesiog nedarinės durų, nes juk nėra rankenų. Deja, vaikų galvelės išties kūrybingos ir durys trankydavosi kas kelias minutes.


Tuomet savo rankomis pagaminome ilgas uosio masyvo rankenas, kurios būtų patogios ir mažutėms rankutėms. Stilinga namų detalė, kuri leido vaikams mokytis savarankiškumo. Patarimas – jeigu bandysime kažką nuslėpti nuo vaikų, vis tiek nepavyks!“ – auksinę taisyklę įvardija Viktorija, kurios vaikų galvose gimė idėjos LOVYTEI-NAMELIUI, LAPIUKO žaislų dėžei ir net TRAUKINUKŲ staliukui.

MOČIUTĖ Birutė (Faustuko ir Ričarduko močiutė). Generuoja idėjas su anūkais, kai tėveliai dėl darbų jiems negali skirti pakankamai laiko. „Tai žmogus, kuris ypač daug nusimano vaikų ugdyme ir kuomet man tenka vykti į vieną ar kitą susitikimą gelbsti namų rutinoje. Tokia pagalba kiekvienai mamai, ypač dirbančiai, yra aukso verta“, – sako Viktorija, vertinanti kiekvieną prisidėjimo prie verslo būdą.

„Nori eiti greitai – eik VIENAS, nori eiti toli – EIK SU KOMANDA“

DRAUGAI. „Daugelis sako – „draugai negali būti kolegos“, tačiau mes paneigiame šį mitą. Jeigu sutampa vertybės, charakteriai, požiūris į darbą ir gyvenimą – gali kartu daug nuveikti“, – mano Viktorija, kurios šeimos draugai prisideda prie baldų surinkimo proceso. Draugėmis Viktorija jau gali vadinti ir savo srities profesionales fotografę Aureliją Asinavičiūtę ir dekoratorę, dizainerę Daivą Bublienę iš „Stalo studija“, kurios baldams padeda atsiskleisti gražiausiomis spalvomis.

ŠEIMA. Nors ir taip aišku, kad ŠEIMA yra MARGO GENIO varomoji jėga, bet kaip to pasiekti? „Nuo vaikystės tėvai įskiepijo, kad šeima – didžiausia vertybė. To mokome ir savo vaikus. O kurdami bendrą verslą, panaikinome bet kokią hierarchiją – nė vienas nesame piramidės viršūnėje, kiekvienas turime vienodą laisvę kurti.

„Kurdami bendrą verslą, panaikinome bet kokią hierarchiją – nė vienas nesame piramidės viršūnėje, kiekvienas turime vienodą laisvę kurti.“

Be to, savaitgaliai – skirti tik šeimai, todėl išlaikome balansą tarp darbo ir šeimynių reikalų“, – pasakoja Viktorija ir priduria, kad tokie svarbūs maži dalykai taip pat padeda išvengti bet kokių darbinių nesutarimų.

OTIS - kaip šeimos narys


OTIS. Taip, ne žmogus, bet svarbus beveik kaip šeimos narys. Juk OTIS – tarsi MARGO GENIO reklaminis veidas. Tai nedidelis staliukas-transformeris vaikų kambariui. Kol vaikai maži, gali prie jo piešti, kurti įvairius darbelius, žaisti stalo žaidimus, užkandžiauti, pasikviesti draugų puodeliui kakavos. Jame yra du talpūs stalčiukai, kur tilps vaikiškos knygutės, piešimo reikmenys bei kitos mielos smulkmenos. Rankų darbo žaismingos uosio masyvo rankenėlės (akytės ir šypsenėlė) itin patogios mažoms miklioms rankytėms. Rankenėlės akytės sukiojasi ir vaikučiai gali keisti OČIO nuotaiką. Kuomet staliukas pasidaro ankštokas, OTIS nesudėtingai transformuojamas į naktinį staliuką arba tiesiog komodytę. Baldo spalvų gama plati. Kiekvienas klientas gali pasirinkti tokias spalvas, kurios labiausiai derėtų prie vaikučio kambario interjero.

ATEITIS. Neturėdami vizijos, Viktorija ir Simeonas galbūt ir nebūtų grįžę į Lietuvą, todėl ir dabar visų galvos pilnos idėjų. Pirmiausia, išlaikyti aukštą baldų kokybę ir įgyvendinti visus klientų norus. Ir kartu kurti savitą kryptį – išskirtinio dizaino baldus vaikų kambariui. Tarp svajonių – ir paleisti OTĮ į margąjį pasaulį – užsienio rinkas. O pavasarį pasirodys keletas naujų produktų vaikučiams. Nekantriai lauksime!


Margą genį sutiksite:

www.margasgenys.lt bei socialiniuose tinkluose Facebook > ir Instagram >


Taip pat ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje

www.kodaslt.com/margas-genys.


Parengė Giedrė Petreikienė

Norite papasakoti savo šeimos verslo istoriją? Susisiekite giedre@kodaslt.lt


0 comments