MINI: motinystė paskatino iškeisti grožio industriją į kūdikiams skirtų gaminių verslą

Rubrikoje "MOMPRENEUR: aš - versli mama!" dviejų vaikučių mama, prekės ženklo MINI įkūrėja, tinklaraštininkė Dovilė Vaškelė

Dar prieš ateinant į pasaulį naujai gyvybei, kiekviena mama pradeda rūpintis vaiko kraiteliu. Taip ir šios istorijos herojė Dovilė Vaškelė, besižvalgydama čiulptuko laikiklio savo pirmagimei, susižavėjo kūdikiams skirtais gaminiais ir išdrįso kurti pati. Tai, kas anot dviejų vaikų mamos, turėjo būti tik pramoga, galiausiai tapo verslu ir galimybe realizuoti save. Šiandien moteris ne tik puoselėja prekės ženklą MINI, bet ir dalijasi mažylių auginimo kasdienybe bei patarimais su kitoms mamomis savo tinklaraštyje.


Trumpai:

Kūrėja: Dovilė Vaškelė

Amžius: 33 m.

Vaikai: Izabelė (3 m.) ir Tajus (10 mėn.)

Prekės ženklas: MINI

Kas: silikoniniai kramtukai, vardiniai čiulptukų laikikliai, barškučiai, mediniai lavinamieji stoveliai

Unikalumas: kiekvienas laikiklis gaminamas individualiai, pagal užsakymą

Kaina: čiulptuko laikiklis – 14 Eur, laikiklis su kramtuku – 18 Eur, lavinamasis stovelis su 3 dalių pakabinamais žaisliukais – 58 Eur

Kur: Facebook, Instagram

Nuolaida: su kodu „KODASLT“ iki 11.07 d. visiems gaminiams taikoma 10 % nuolaida!

Lūžio taškas, atvėręs naujas galimybes


Prieš gimstant MINI prekės ženklui Dovilė sukosi grožio pasaulyje: ji dešimt metų teikė grožio procedūrų paslaugas, taip pat dalijosi sukauptomis žiniomis vesdama mokymus. Moteris prisipažįsta, jog visada buvo labai veikli ir nenustygstanti vietoje, todėl besilaukdama pirmagimės dirbo kiek įmanoma ilgiau ir šiek tiek nerimavo dėl veiklos trūkumo atėjus laikui likti namie su kūdikiu. „Dirbau beveik iki devinto nėštumo mėnesio, nes man trūko veiklos. Kolegės vyte vydavo namo! Sakydavo, eik ilsėtis, dar pagimdysi darbe. Atsimenu, paskutiniais dukrytės laukimo mėnesiais labai jaudinausi, ką veiksiu sėdėdama namuose. Juk mažylė valgys ir miegos, o ką aš darysiu, žiūrėdama į keturias sienas...“

Nors gimus pirmagimei Dovilė skubėjo grįžti prie darbinės veiklos, grožio industrija nebežavėjo. Moteris jautė, kad jau visiškai realizavo save šioje srityje, tad atėjo metas kardinaliems pokyčiams. Mintį verslo idėjai pakišo nauja motinystės patirtis ir žavėjimasis kūdikiams skirtais gaminiais.

„Atsimenu, paskutiniais dukrytės laukimo mėnesiais labai jaudinausi, ką veiksiu sėdėdama namuose. Juk mažylė valgys ir miegos, o ką aš darysiu, žiūrėdama į keturias sienas.“

„Gimus dukrytei vos spėjau suktis kasdienybėje, tad baimės dėl veiklos trūkumo nepasitvirtino. Ir nors darbų namuose buvo apstu, galvoje vis kirbėjo mintys apie kramtukus ir čiulptukų laikiklius. Nenorėjau jos paleisti, todėl apsipratusi su mamos pareigomis ir nusistovėjus rutinai, pradėjau kurti gaminius patiems mažiausiems. Taip atsirado MINI“, – prisiminimais dalijasi versli mama.


Baimė pradėti kažką nauja ir palaikymo svarba


Šiandien MINI – jau gerai atpažįstamas prekės ženklas. Čia kasdienybę palengvinančių prekių žvalgosi ne tik jauni ar būsimi tėveliai, bet ir tie, kas ieško mielų ir praktiškų vardinių dovanų kūdikiams. Bet iki to reikėjo užaugti.

Norint sukurti tvirtą prekės ženklą mūsų pašnekovei teko įgyti naujų rinkodaros žinių, kurios padėtų idėją paversti verslu ir toliau jį sėkmingai plėtoti. Bet didžiausias iššūkis, kurį privalėjo įveikti, – baimė. „Kaip ir dauguma, pradžioje bijojau pradėti kažką savo, abejojau savimi. Gal neatsiras klientų, o gal konkurentai bus pranašesni“, – atvirauja dviejų vaikų mama. Bet kai vieną užsakymą ėmė keisti kitas, Dovilė pamažu įgijo pasitikėjimą savimi ir dabar gali patarti kitoms: „Esu sulaukusi ne vieno laiško iš kitų mamyčių, kuriuose jos klausia, kaip pradėti verslą ir ar išvis verta tai daryti. Mano atsakymas labai paprastas: svarbiausia – nebijoti. Jei tikrai tiki savo gaminiu ir atiduodi jam visą širdį, sėkmė garantuota“.

„Svarbiausia – nebijoti. Jei tikrai tiki savo gaminiu ir atiduodi jam visą širdį, sėkmė garantuota“.

Įveikti baimę padeda ir artimųjų palaikymas. Jie ypač padėjo pradedančiai verslininkei kurti ir siekti savo tikslų. Kaip, beje, ir padrąsinantys klienčių atsiliepimai. „Nesumeluosiu, bet per šiuos trejus metus didelė dalis klienčių sugrįžo antrą ar trečią sykį ir įsigijo ne vieną MINI gaminį. Tai mane skatina tobulėti, nesustoti ir kurti. Ypač malonu, kai atsiunčia nuotraukų, nepagaili gražių žodžių. Ko galima norėti daugiau?“

Prekės ženklas, atstojantis trečią atžalą


Kodėl MINI? Kaip kitaip apibūdinti gaminius, skirtus patiems mažiausiems! Prekės ženklo asortimentą sudaro vardiniai čiulptuko-kramtuko laikikliai, kramtukai, barškučiai bei mediniai lavinamieji stoveliai. Populiariausios prekės tarp MINI klientų yra laikikliai ir kramtukai. Moteris sako, kad naujų idėjų niekada nepritrūksta, o asortimentas formuojamas atsižvelgiant į paklausų ir klientų pageidavimus. Visi rankų darbo gaminiai sukurti iš 100 proc. maistinio silikono, yra ne tik stilingi ir smagūs, bet atlieka ir labai svarbią funkciją – skatina kūdikių motoriką bei sensorinių pojūčių raidą.

Darbe vadovaujuosi viena taisykle: niekada nesilyginu ir nežiūriu į konkurentus. MINI man yra geriausias, mylimiausias, todėl ir nelyginu su kitais“.

Pati Dovilė labai didžiuojasi savo prekės ženklu: „MINI – lyg mano vaikas, todėl visos prekės gimsta su meile. Kiekvienas laikiklis yra unikalus, gaminamas individualiai pagal klientės norus. Darbe vadovaujuosi viena taisykle: niekada nesilyginu ir nežiūriu į konkurentus. MINI man yra geriausias, mylimiausias, todėl ir nelyginu su kitais“.

„Instagram“ – pasikeitęs požiūris, atnešęs daug džiaugsmo

Atrodytų, dviejų pametinukų mamai, plėtojančiai verslą, veiklos turėtų būti per akis, bet Dovilė dar rašo ir tinklaraštį „Instagram“ platformoje dovilita_va. Moteris prisipažįsta, kad iš pradžių tokia veikla atrodė skirta ne jai, kad tuo užsiima ir domisi tik gerokai jaunesni asmenys. Bet augant MINI, kūrėjai teko vis dažniau bendrauti su kitomis mamomis. Požiūris pamažu keitėsi ir nauja patirtis paskatino „Instagram“ platformoje susikurti ne tik MINI, bet ir asmeninę paskyrą, ilgainiui virtusią jaunoms mamoms skirtu tinklaraščiu. Šis sprendimas atsipirko su kaupu. Dalydamasi savo asmenine patirtimi, Dovilė įkvepia kitas mamas ir moteris, o tai jai suteikia daug šiltų emocijų.

„Per „Instagram“ susipažinau su daug moterų, kurios yra puikios mamos ir draugės. Pradėjau rašyti tinklaraštį, nes norėjau pasidalinti savo asmenine patirtimi. Ne viena mamytė padėkojo už patarimus, rekomendacijas, motyvaciją, o man tai labai svarbu. Tai nieko nekainuoja, bet į gyvenimą atneša labai daug teigiamų dalykų“, – atvirauja „Instagram“ nuomonės formuotoja.

„Ne viena mamytė padėkojo už patarimus, rekomendacijas, motyvaciją, o man tai labai svarbu.“

Teiraujamės verslios moters, ar ne sunku derinti motinystę su verslu ir tinklaraštininkės veikla. „Dabar, turint du vaikus, kartais tikrai sudėtinga viską spėti: rūpintis ir užsiimti vaikais, užsiimti namų ruoša, verslo plėtojimu, „Instagram“ turinio kūrimu“, – pripažįsta versli mama. Vis dėlto, pajutusi nuovargį moteris stengiasi pailsėti ir taip nebeskubėti, nes laiminga mama – laimingi vaikai. Prireikus ir vyras skuba į pagalbą ir savaip prisideda prie šeimos verslo: lanksto dėžutes, padeda pakuoti ir išsiųsti siuntas.

Ateities planai

Augant MINI, auga ir norai. Šiandien didžiausia svajonė – MINI fizinė parduotuvė, kurią Dovilė kuo puikiausiai įsivaizduoja: „Matau, kaip parduotuvė atrodys, kuo joje bus prekiaujama. Visos detalės jau sudėliotos mano mintyse, bet jas įgyvendinti ketinu truputį vėliau, kai paaugs vaikai, nes dabar neįmanoma visko aprėpti. Tokia jau esu – mano galvoje visada sukasi milijonas idėjų, niekada nestoviu vietoje. Tas pats ir su MINI: pradėjau nuo čiulptukų laikiklių bei kramtukų, dabar prekiaujame ir lavinamaisiais stoveliais, tad ateityje tikrai bus daug įvairių naujienų!"

Parengė Vaiva Andrejauskaitė

0 comments