NATIVE LINEN: rankinėse atgimęs linas

Rubrikoje "Tvari kūryba Lietuvoje" svečiuojasi prekės ženklas NATIVE LINEN ir jo kūrėja Milda Paštukaitė

Dažnas kūrybinio proceso palydovas - nepanaudoti medžiagų likučiai. Bet ir jiems galima suteikti antrą gyvenimą. Taip nusprendė ir mūsų pašnekovė Milda Paštukaitė, iš niekam nebereikalingų lino atraižų pradėjusi siūti stilingas rankines ir įkūrusi tvarų bei šiuolaikišką prekės ženklą NATIVE LINEN.


Trumpai

Kas: lininės rankinės, krepšiai, maišeliai, tinkantys kiekvienam ir kasdieniam naudojimui

Kam: jaunatviškiems žmonėms, vertinantiems paprastumą ir tvarumą

Unikalumas: limituotas tiražas, modernus požiūris, rankinės siuvamos iš lino atraižų, taip prisidedant prie tvarumo idėjos

Svarbu: galima kreiptis dėl specialaus užsakymo.

Kaina: 12,90–26,90 Eur

Kur: Facebook ir Instagram

Idėją padiktavo nepanaudoti likučiai


Nors kūryba ir įvairūs rankdarbiai Mildą lydėjo nuo vaikystės, būtent linas ją atvedė į mados pasaulį. Bet kuris kūrėjas, siuvantis iš lino, akcentuoja šios medžiagos tvarumą: linas – natūrali medžiaga, iš jos gaminami daiktai labai patvarūs ir ilgaamžiai, tačiau nusidėvėjus greitai natūraliai suyra.

„Mūsų minimalistinės rankinės yra skirtos paprastumą ir tvarumą vertinančiam šiuolaikiniam žmogui.“

Milda į savo kuriamų rankinių sudėtį įnešė dar daugiau tvarumo: „Taip jau nutiko, kad mano širdies draugo šeima dirbo su lino medžiaga, o atlikus likučiams neturėdavo kur jų panaudoti. Taip gimė idėja prikelti liną antram gyvenimui – panaudoti lino likučius ir sukurti praktišką produktą. O kas gali būti praktiškiau už rankinę? Rankines nešioja visos moterys, jas nesudėtinga pasiūti, galima žaisti su įvairiomis formomis, modeliais. Jos suteikia daug laisvės kūryboje.“

Šiuo metu jaunoji kūrėja superka lietuviško lino atraižas iš skirtingų tiekėjų ir kuria riboto skaičiaus, o kartais ir vienetines, rankines ir krepšius : „.Kartais perkame lino ir medvilnės mišinį, bet svarbiausia – šimtaprocentinis natūralumas. Mūsų minimalistinės rankinės yra skirtos paprastumą ir tvarumą vertinančiam šiuolaikiniam žmogui. Kūryba iš audinių likučių taip pat leidžia išlaikyti savitumą ir nuolat judėti pirmyn“.


Ne tik tvaru, bet ir jaunatviška


Natūralumas Mildai svarbus visur, todėl tarp jos kuriamų rankinių nepamatysite iššaukiančių ryškiaspalvių modelių – visur dominuoja minimalistinis stilius ir natūrali lino spalva su viena kita dirbtinės odos detale. „Rankinių kūrimas prasideda nuo žvilgsnio iš toli. Apžvelgiu daug skirtingų faktorių: sezoną, pasaulines problemas, žmonių nuotaikas, savo galimybes, turimas medžiagas, tendencijas.

„Pati save laikau 100% komforto mylėtoja. Man drabužiai ir aksesuarai turi būti funkcionalūs, patogūs, daiktai turi tarnauti man, o ne aš jiems.“

Tuomet ieškau įkvėpimo internete, pridedu dalelę savęs, surandu norimas medžiagas ir pasiuvu naują modelį“, – kūrybos užkulisiais dalinasi NATIVE LINEN kūrėja ir priduria – „Pati save laikau 100% komforto mylėtoja. Man drabužiai ir aksesuarai turi būti funkcionalūs, patogūs, daiktai turi tarnauti man, o ne aš jiems. Todėl pagrindiniai mano kūrybos principai yra funkcionalumas, paprastumas ir ekologija.“

Milda teigia, kad kurdama iš lino nori pabrėžti geriausias jo savybes ir parodyti, kad lino gaminiai gali būti praktiški, o svarbiausia - jaunatviški ir modernūs : „Dar prieš pradėdama dirbti su linu buvau atkreipusi dėmesį, kad lininiai produktai dažnai atrodo senamadiškai, niūriai ir neįdomiai. Savo kūryba noriu sudominti ir jaunesniąją auditoriją. Tai mane motyvuoja domėtis tuometinėmis tendencijomis internete, sekti kitus mados ženklus. Ir, žinoma, edukuoti savo auditoriją apie tvarumo naudą gamtai“.

„mūsų tikslas – parodyti pasauliui, kad tradicinio lino gaminiai gali atrodyti stilingai ir moderniai“.

„Prireikė nemažai laiko, kad NATIVE LINEN peržengtų „draugų rato“ ribas. Turi įdėti daug pastangų, kad apie prekės ženklą žinotų ne tik artimi žmonės. Ir nors NATIVE LINEN skaičiuoja tik antrus metus, rezultatu esu patenkinta“ – džiaugiasi kūrėja, sulaukusi daug komplimentų ir padrąsinimų tęsti veiklą iš Lietuvos pirkėjų. Artimiausiuose Mildos planuose – supažindinti su savo kūryba, o kartu ir lietuviška kultūra, užsienio rinkas: „Asmeniškai man linas yra labiausiai Lietuvą primenantis audinys. Lino medžiaga yra artima lietuviškai kultūrai ir istorijai, mūsų tikslas – parodyti pasauliui, kad tradicinio lino gaminiai gali atrodyti stilingai ir moderniai“.

Parengė Giedrė Petreikienė ir Ugnė Barodicienė

info@kodaslt.lt

0 comments