PASAKIŠKIS žaislų dėžės – įkvėptos vaikystės pasakų, svajonių ir... pliušinio kiškio

Rūtą Kirlienę iš Kauno motinystė paskatino prisiminti "Pasidaryk pats" projektus. Šiandien jos vaikystės pomėgis pamažu, bet užtikrintai virsta verslu: moteris pagal individualius klientų užsakymus kuria vienetines žaislų ir knygų dėžes.

Kaunietės Rūtos Kirlienės namuose gyvena trisdešimtmetis pliušinis kiškis, vakarais išjungiami visi ekranai ir palinkstama prie pasakų knygelių vartymo ir skaitymo, o vaikų žaislai dažniausiai būna tvarkingi. Tikra šeimos idilė, netgi virtusi verslu. PASAKIŠKIS – tai medinės žaislų dėžės su rankų darbo piešiniais ir užrašais. Ne tik įtinkančios tėvams kaip stilinga ir saugi interjero detalė, bet ir itin mėgstamos vaikų: ko gero, net Netvarkos Nykštukas nėra toks paveikus pakviesti vaikučius tvarkytis, kaip mėgstamiausias gyvūnas ar personažas, „nutūpęs“ ant dėžės šono. Tad kur iš tiesų slypi šių dėžių sėkmės paslaptis?


Verslo pradžia


Didžiausius lūkesčius ir reikalavimus vaikų daiktams visada turi mamos. Todėl nenuostabu, kad keturmetį Jorį ir penkių mėnesių Simą auginanti Rūta jau pirmagimiui ėmėsi ieškoti tobulos žaislų dėžės. „Įsikėlėme į naujus namus, kuriuose kūdikio kambarys net buvo virtęs „sandėliuku“. Augant sūnui, didėjo ir žaislų kiekis, svetainės apatinių lentynų skyriai jau buvo pilni, reikėjo rasti papildomą patogų būdą turtui laikyti. Man, kaip mamai, siekiančiai sukurti jaukius namus, nesinorėjo tiesiog kurį nors svetainės kampą užversti žaislų krūva.

„Man, kaip mamai, siekiančiai sukurti jaukius namus, nesinorėjo tiesiog kurį nors svetainės kampą užversti žaislų krūva“.

Taip ir prasidėjo mano paieškos. Kadangi visada mėgau įvairius „pasidaryk pats“ projektus, pamaniau, kad ir šiuo atveju galiu kažką pasigaminti, jaučiau norą sukurti unikalų, meilės ir šilumos persmelktą daiktą savo sūnui. Įsigijau medienos, ratukus, o baldinių dažų kaip tik buvau gavusi iš draugės dovanų gimtadienio proga, VALIO! Suradau kas supjovė medieną ir netrukus tiesiog namų svetainėje vyro pagalba pagaminome dėžę, ant kurios vėliau išpiešiau kiškelį“, – apie pačią pirmąją PASAKIŠKIO dėžę pasakoja Rūta.

Rankdarbiai ir kiškutis iš vaikystės


„Pasidaryk pats“ idėja neatsirado iš niekur. „Tapimas mama mano gyvenime atnešė nemažai permainų, atsitraukusi nuo sau įprasto darbo finansų srityje ir sūpuodama mažylį nemažai laiko skyriau apmąstymams apie vaikystę, ką mes iš jos atsinešame, kam esame gabūs, kodėl renkamės vienokią ar kitokią profesiją.

„Sūpuodama mažylį nemažai laiko skyriau apmąstymams apie vaikystę, ką mes iš jos atsinešame, kam esame gabūs, kodėl renkamės vienokią ar kitokią profesiją.“

Taip palaipsniui grįžau prie savo vaikystės pomėgių ir svajonių – rankdarbiai, dekoras, interjero dizainas“, – sako Rūta. Toks grįžimas prie ištakų kūrėją paskatino gilinti žinias įvairiuose kursuose ir šiuo metu Rūta jau įgijusi interjero apipavidalintojos specialybę. Be abejo, ir kiškutis ant pirmosios dėžės buvo pasirinktas neatsitiktinai. Rūtos namuose šiuo metu antrą gyvenimą gyvena jos brolio vaikystės pliušinis žaislas – kiškis. Be to, šis gyvūnas yra ir vyresnėlio mėgstamiausias.

Dėmesys tvarumui, saugumui ir individualumui


Kur sukiojasi vaikai, visada pirmiausia turi būti galvojama apie saugumą. Todėl PASAKIŠKIO dėžės – iš natūralios šviesios spygliuočio medienos. Dėžės dekoravimui ir apsaugai naudojami dažai bei vaškas atitinka ES standartus, nusakančius žaislų saugos reikalavimus.

Dėžė pritaikoma pagal kliento norus: Rūta gali sukurti individualų piešinuką, užrašyti norimą užrašą, dėžę galima rinktis iš dviejų dydžių, norimos spalvos.

Kiekviena dėžė pritaikoma pagal kliento norus: Rūta gali sukurti individualų piešinuką, užrašyti norimą užrašą, dėžę galima rinktis iš dviejų dydžių, norimos spalvos. O tvirta ir stabili konstrukcija su guminiais ratukais tiks ne tik žaislams gabenti, o taip pat gali būti puiki priemonė mažyliui mokantis vaikščioti ar net tapti „ralio automobiliu“ žaidimams.

Be to, tokia dėžė tarnaus tikrai ilgai, nes atitinka visus tvarumo reikalavimus. „Tvarumo idėja man labai svarbi ir artima. Ja vadovaudamasi atnaujinau ne vieną baldą savo namuose. Brangiausias jų man – dar močiutės virtuvėje stovėjusi indauja, kuri tapo išskirtiniu baldu – lentyna vaikų kambaryje. Esu pasiuvusi, nunėrusi ar kitais būdais pagaminusi krepšių, padėkliukų, paveikslėlių, šviestuvų ir kt.

Tvarumo idėja man labai svarbi ir artima. Ja vadovaudamasi atnaujinau ne vieną baldą savo namuose.

Tik visada prieš gamindama gerai apsvarstau, kokią funkciją mano gaminys atliks, ar tikrai jis man reikalingas, nes nemėgstu apsistatyti nereikalingais ir nefunkcionaliais niekučiais“, – neslepia kūrėja.

Kaip palaikyti tvarką vaikų kambaryje?


Rūta taip pat neslepia, kad palaikyti tvarką vaikų kambaryje nėra lengva. Pirmiausia ji siūlo nepamiršti, kad vaikai yra vaikai, todėl pasaulį suvokia kiek per kitokią prizmę: „Tiesą pasakius, nesame pedantai, o ir pati iš vaikystės pamenu nuolatinius tėvų priminimus susitvarkyti. Iš savo vaikų niekada nereikalauju tobulos tvarkos, žaislų dėliojimo pagal spalvas arba kitas jiems nesuprantamas taisykles. Svarbiausia, kad tvarka būtų palaikoma bendrose erdvėse. Stengiuosi sudaryti visas sąlygas, kad tvarką namuose palaikyti būtų kuo paprasčiau.

„Manau, tvarkos ugdymas – nemažai kantrybės ir supratimo iš tėvų reikalaujantis procesas.“

Manau, tvarkos ugdymas – nemažai kantrybės ir supratimo iš tėvų reikalaujantis procesas.“ Ir auksinis patarimas: žaislų tvarkymąsi paverskite ne prievole, o žaidimu! Gal žaislai į dėžę galėtų suvažiuoti sunkvežimiais ar ekskavatoriais? O gal pravartu surinkti LEGO kaladėles, kad jų „neprarytų“ siurblys? Piešinėlis ant žaislų dėžės šono neabejotinai pašnabždės jūsų vaikui geriausią tvarkymosi idėją.

PASAKIŠKIS dėžes rasite ir www.kodaslt.com Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje ČIA>


Parengė Giedrė Petreikienė

giedre@kodaslt.lt

0 comments