PINUPINU: vaikų gydytoja reumatologė atokvėpį randa kurdama tvarias rankų darbo rankines

Rubrikoje "Tvari kūryba Lietuvoje" nertų rankinių prekės ženklas "PinuPinu"

Esti žmonių, besivadovaujančių taisykle „Po manęs nors ir tvanas“, ir nematydami akivaizdžių aplinkosaugos problemų, apie ateities kartų likimą nepagalvoja. O štai Eglei Lanzbergaitei-Manuilovai nuo pat vaikystės buvo skiepijama priešingas – tvaraus vartojimo – gyvenimo būdas. Ir gimus sūnui jis įgavo daugiau atspalvių. „Dėl sūnaus ateities pradėjau domėtis perdirbimu, „zerowaste“ tendencijomis. Galvoje vis sukosi mintys, kad jis nespės pamatyti gražiosios mūsų žemės gamtos, jei nieko nedarysime“, – sako medikė Eglė, savo laisvalaikio hobį pavertusi tvariu prekės ženklu PINUPINU.


Trumpai:


Kas: įvairių dydžių ir formų nertos rankinės, delninės ir krepšiai

Kūrėja: Eglė Lanzbergaitė – Manuilova (33), Vilnius

Kam: stilingoms asmenybėms, vertinančioms išskirtinumą, ekologiškumą ir tvaraus vartojimo idėją

Unikalumas: rankinės ir krepšiai gaminami vadovaujantis „zerowaste“ ir „reuse“ tendencijomis, iš perdirbtos ir naujam gyvenimui prikeltos arba perdirbamos medžiagos

Kaina: nuo 40 Eur iki 100 Eur

Kur: Facebook > ir Instagram >

Nuolaida: 15% su kodu "Kodaslt" iki 03.08 d.

Tarp medicinos ir kūrybos


Dar būdama aštuonerių Eglė žinojo, kad bus gydytoja. Altruistiškas noras padėti kitiems ir domėjimasis žmogaus organizmu, jo galimybėmis vedė moterį ilgu mokymosi keliu iki vaikų gydytojos reumatologės rezidentūros. „Bet, turbūt kaip ir kiekvienam medikui, paraleliai mokslui gyvenime visad seka ir kūrybinė, meninė linija. Mėgstu muziką, groju pianinu, gitara, dainuoju. Visad mėgau ir rankdarbius, ypač mezgimą, nėrimą“, – atvirauja tvaraus prekės ženklo „PinuPinu“ įkūrėja.


Kūryba dar ryškiau pasireiškė moters gyvenime gimus sūnui: „Iki tol save laikiau tikrai nenuilstančiu žmogumi. Realizavau save moksluose ir darbuose, o gimus sūnui įprastas gyvenimo tempas labai sulėtėjo, beveik sustojo. Todėl praėjus pusmečiui nuo jo gimimo supratau, kad man vėl reikia veiklos, rasti būdų, kaip naujai save realizuoti.

„Įkvėpimo savo veiklai ieškojau internete ir supratau, kad noriu kažką sukurti, gaminti, bet tik tai, kas žmonėms būtų ne tik gražu, bet ir reikalinga“.

Pomėgius paversti įdomia, net pelną nešančia veikla įkvėpė gera draugė, taip pat medikė, dekretinių atostogų metu pradėjusi kepti tortus Elesclovelab. Įkvėpimo savo veiklai ieškojau internete ir supratau, kad noriu kažką sukurti, gaminti, bet tik tai, kas žmonėms būtų ne tik gražu, bet ir reikalinga. Tikrai nesižaviu urbanistinės mados tendencijomis, pertekline jų gausa, tad kai subrandinau mintį apie rankinių ir krepšių gaminimą, iškart nusprendžiau, kad viską gaminsiu iš perdirbtų ir perdirbamų medžiagų“, – apie pirmuosius savo žingsnius kuriant prekės ženklą pasakoja Eglė.

Rūbų sandėliavimas palėpėje ir artimųjų indėlis


Eglė prisimena, jog tvari gyvensena jai buvo įskiepyta dar vaikystėje, kada kartu su sese stebėjo, kaip mama nebereikalingus daiktus ir drabužius kraudavo į dėžes ir palikdavo palėpėje su mintimi, jog jiems bus galima suteikti antrą gyvenimą. Eglei pačiai tapus mama, mintys apie besaikio šiuolaikiško vartojimo žalą darėsi vis dažnesnės: „Taip supratau, kad pradėti reikia nuo savęs, todėl ne tik rūšiuojam šiukšles, atsisakom kiek galima daugiau plastiko, bet ir stengiuosi panaudoti nebereikalingus daiktus, juos prikeldama naujam gyvenimui, su kuo glaudžiai susijusi ir pagrindinė „PinuPinu“ idėja“.

„Dėl sūnaus ateities pradėjau domėtis perdirbimu, „zerowaste“ tendencijomis. Galvoje vis sukosi mintys, kad jis nespės pamatyti gražiosios mūsų žemės gamtos, jei nieko nedarysime.“

Pirmosios rankinės nebuvo gaminamos parduoti. Svarbiausia buvo pats nėrimas, kurį versli mama lygina su meditacija, mat darbas rankomis padeda išlaisvinti mintis. Bet kai pirmaisiais Eglės darbais susižavėjo brolio žmona, tada draugė, moteris išdrįso pagalvoti apie verslo kūrimą. Savo idėjos jauna mama neslėpė nuo artimųjų ir sulaukė didžiulio jų palaikymo: „Mama prisidėjo medžiagomis, tomis pačiomis, kurios buvo sukrautos į dėžes palėpėje, tėtis – žiniomis apie siuvimą bei pagalba išsirenkant siuvimo mašiną, sesuo su vyru sugalvojo skambų ir lengvai įsimenamą pavadinimą, o brolių žmonos bei dukterėčios, pamačiusios pirmuosius bandymus, iškart nusprendė tapti ir pirmosiomis klientėmis. Svarbiausi mano gyvenimo vyrai – vyras ir sūnus – prisidėjo daugiausiai. Juk sūnaus dėka ir išsivystė pati idėja, o vyras kiek galėdamas padėjo ją plėtoti, ne tik gerais žodžiais, bet ir būdamas su mažyliu, kad daugiau laiko galėčiau skirti kūrybai.“

Tvarios rankinės iš specifinių siūlių ir nebedėvimų drabužių


Eglei kuriant "PinuPinu" prekės ženklą labai svarbu buvo vadovautis „zerowaste“ bei daugkartinio panaudojimo tendencijomis, todėl savo gaminiams ji pasirinko išskirtinius siūlus: „Radau specifinį siūlą, vadinamą „T-shirt yarn“, kuris ne tik man labiau patiko nei daugelio kūrėjų naudojamos sintetinės virvelės, bet ir atspindėjo mano idėją. Siūlas ypatingas tuo, kad pagamintas iš sezoninės, nuo urbanistinės mados atlikusios ir nebereikalingos medvilnės. Jis labai įvairus, nes gaminamas iš medžiagos juostų, gali būti ne tik vienspalvis, bet ir spalvotas. Tai suteikia gaminiams unikalumo ir žaismingumo“.

„Radau specifinį siūlą, vadinamą „T-shirt yarn“. Siūlas ypatingas tuo, kad pagamintas iš sezoninės, nuo urbanistinės mados atlikusios ir nebereikalingos medvilnės“.

O tie nebereikalingi drabužiai, staltiesės, paklodės ir užuolaidos, kurie buvo kaupiami palėpėje, sunaudojami pamušalams bei medvilniniams maišeliams, skirtiems laikyti rankinėms, kai šios nenaudojamos.

Asortimentą įkvepia klientės, iššūkių troškimas ir darbas su kitais kūrėjais


Iš pradžių tvarios mados kūrėja stengėsi atkurti patikusių rankinių formas, bet tobulėjant atsirado alkis iššūkiams: „Kuo toliau, tuo labiau norisi iššūkių, naujų, niekur nematytų dalykų, tad idėjų semiuosi iš mados namų. Stebiu sezono formų ir medžiagų tendencijas ir jas pritaikau savo gamyboje. Vienareikšmiškai įdomiausia ir sudėtingiausia sukurti tai, ko niekur nebuvau mačiusi iki šiol, kaip, pavyzdžiui, visiškai apvalią, sferos (kamuolio) formos nertą delninę“.


„PinuPinu“ asortimentą sudaro įvairių formų ir raštų rankinės: rankinės būgneliai, „kaspinėlio“ raštu nertos delninės, rankinės kubiliukai, pirkinių/paplūdimio krepšiai su integruotu vidiniu maišeliu. „Praėjusią vasarą su viena išskirtinių papuošalų kūrėja Skaiste Bružaite pristatėme unikalių prabangių delninių kolekciją, kurią sudarė įmantrių formų, tokių kaip sfera, ritinys, kvadratas ir stačiakampis, delninės, puoštos kolegės kūrėjos joms sukurtais išskirtiniais aksesuarais“, – nesibaigiančiomis idėjomis stebina pašnekovė.

„Vienareikšmiškai įdomiausia ir sudėtingiausia sukurti tai, ko niekur nebuvau mačiusi iki šiol, kaip, pavyzdžiui, visiškai apvalią, sferos formos nertą delninę“.

„PinuPinu“ rankinės ir krepšiai dar ypatingi tuo, jog kuriami atsižvelgiant į klientų pageidavimus, taip tapdami vienetiniais kūriniais. „Asmuo pats gali išsirinkti siūlo spalvą, pamušalo medžiagą ir net naudojamų metalinių detalių atspalvį. Viską suderinu iki smulkmenų ir viską gaminu pati, savo rankomis, į kiekvieną daiktą sudėdama labai daug gerų minčių, emocijų. Tai ir yra ypatinga – unikalus, tik tau skirtas daiktas, pagamintas tausojant gamtą ir tarnausiantis ilgus metus“, – detales atskleidžia rankinių gamintoja.

Besikeičianti visuomenė


2020 m. liepos mėnesį pirmąjį gimtadienį atšventęs „PinuPinu“ prekės ženklas susilaukia vis daugiau susidomėjimo tarp įvairaus amžiaus moterų. Nors jas neabejotinai žavi rankinių modeliai ir unikalumas, nes panašių gaminių Lietuvoje rasti nėra lengva, dauguma „PinuPinu“ klienčių yra „zerowaste“ judėjimo dalyvės. Eglė pastebi ir besikeičiantį žmonių požiūrį. „Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau didžiųjų mados namų pradeda žiūrėti tvarios kūrybos pusėn ir atsisako urbanistinės mados idėjų. Stebiu, kad pati visuomenė, kuo toliau, tuo labiau stengiasi pirkti mažiau, naudoti tiek, kiek reikia ir perdirbti. Manau, vis madingiau tampa būti tvarios mados pirkėju, tapti išskirtiniu, tuo pačiu saugant gamtą“, – šviesią ateitį tvariai kūrybai bei madai piešia Eglė ir tikisi, jog ir „PinuPinu“ toliau bręs, klestės, taip prisidėdamas prie tvarios mados augimo Lietuvoje.


"PinuPinu" kurtų rankinių rasite ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių GALERIJOJE>

O iki kovo 8 d. visam asortimentui su kodu "Kodaslt" dar ir taikoma 15% nuolaida!

Parengė Vaiva Andrejauskaitė

vaiva@kodaslt.lt


0 comments