BEECYCLE: autentiškų daiktų platforma, ieškantiems originalių ir tvarių interjero sprendimų

Tvarūs, aplinkai draugiški gaminiai, netikėti medžiagų pasirinkimai ir antram gyvenimui prikelti baldai bei namų aksesuarai

Svajojate apie unikalų namų interjero dizainą? Ieškote išskirtinės dovanos originalumą ir tvarų rankų darbą vertinančiam žmogui? O gal kuriate patys ir dairotės naujų produktų realizavimo būdų? Tuomet kviečiame užsukti į naują platformą www.beecycle.lt. Čia buriasi Lietuvos meistrai ir amatininkai, siūlantys naujai sukurtus ir antram gyvenimui prikeltus daiktus iš perdirbtų medžiagų. Apie kūrybiškus žmones vienijančią virtualią erdvę kalbamės su viena iš iniciatyvos autorių, Kristina Mataityte.


Papasakokite apie projektą Beecycle.


Beecycle.lt — autentiškų baldų ir namų dekoro platforma, kurioje meistrai prekiauja iš perteklinių ar naujų, natūralių medžiagų - medžio, metalo, tekstilės, keramikos - sukurtais rankų darbo gaminiais, o pirkėjai, naujakuriai ir dizaineriai, gali juos įsigyti. Čia rasite šviestuvą iš kavos tirščių, stalą iš žaibo nutrenkto ąžuolo ar skulptūrą, pagamintą iš senos plytos.


Kaip kilo idėja vienoje elektroninėje erdvėje burti tvarumo ir perdirbimo idėjoms neabejingus Lietuvos meistrus ir amatininkus?


Augdami daug laiko praleidome tarp meistraujančių žmonių: tėvai, kaimynai ir mes patys esame laikę įrankius savo rankose, o dabar jau ir draugai vis ką nors savo namams gamina. Ko nors prireikus neskubėdavome pirkti, o galvodavome, ko mums trūksta, gal galime baldą ar namų dekoro detalę pasigaminti patys?

Čia rasite šviestuvą iš kavos tirščių, stalą iš žaibo nutrenkto ąžuolo ar skulptūrą, pagamintą iš senos plytos.

Taip pat pastebėjome, kad namų interjero sprendimai ėmė panašėti: namų jaukumui kurti pasitelkiami tie patys baldai, panašios spalvos ir dažnai pigūs, bet trumpai tarnaujantys daiktai.

Prasidėjus pirmajam karantinui, atsirado daugiau laiko idėjoms. Pamanėme, kad laikas suburti visus kuriančius, meistraujančius ir ieškančius draugiškų aplinkai daiktų po vienu stogu, atkreipti dėmesį, kad pirkdami vietinių žmonių pagamintus baldus ir namų aksesuarus galima susikurti skoningą interjerą savo namuose.


Kas gali prekiauti jūsų platformoje, kokie kriterijai taikomi?


Keramikos, metalo, medžio, tekstilės perkūrėjai, naujų baldų ir aksesuarų namams gamintojai, restauruotojai — čia laukiami visi. Mums svarbu, kad gaminys būtų sukurtas rankomis, ir, kiek pavyksta dėl panašių gamybos metodų, kuo autentiškesnis, pagamintas iš perteklinių žaliavų ar natūralių medžiagų - medžio, metalo, keramikos, pan. Ypač džiaugiamės meistrais, kurie atgyvenusį daiktą panaudoja ne pagal paskirtį, jį perkuria. Pavyzdžiui, iš garaže užsilikusių vamzdžių sumeistrauja lovą.

Ypač džiaugiamės meistrais, kurie atgyvenusį daiktą panaudoja ne pagal paskirtį, jį perkuria. Pavyzdžiui, iš garaže užsilikusių vamzdžių sumeistrauja lovą.

Su mumis bendraujantiems meistrams stengiamės padėti su aprašymais, nuotraukomis, patariame, kaip aiškiau, tiksliau pristatyti savo gaminį. Žinoma, svarbi ir estetinė pusė. Pastebime, kad labiausiai baldų ir aksesuarų trūksta moderniems, industrinio, skandinaviško minimalizmo, boho stiliaus interjerams. Jų daugiausia teiraujasi ir pirkėjai, dėl to su kiekvienu meistru kalbamės individualiai. Imame gaminius, kuriais patys tikime ir žinome, kad jiems galime padėti surasti naujus namus.

Kaip vyksta bendradarbiaviams su Beecycle?


Viskas prasideda nuo užsiregistravimo platformoje. Susikūrus profilį jau galite pasidalinti savo gaminiais, įkelti aprašymus, nuotraukas, nusistatyti sau priimtiną kainą ir vadinti save Beecycle bendruomenės nariu. Jei trūksta kažkokios informacijos, susisiekiame su meistru. O jei nuotraukos, aprašymai atitinka mūsų bendruomenės taisykles, gaminys pasirodo tiek platformoje, tiek dažnai ir Beecycle socialiniuose tinkluose. Meistrui belieka bendrauti su per platformą susisiekusiu pirkėju, aptarti pristatymo ir įsigijimo sąlygas. Kol kas bendradarbiavimas su platforma vyksta nemokamai. Plėtojame ir tyrinėjame naujas idėjas, kokias papildomas, jau mokamas paslaugas, galėtume pasiūlyti meistrams ar pirkėjams. Sekite naujienas, jos jau ne už kalnų!

Į kokį vartotoją esate orientuoti? Kokie žmonės apsiperka Beecycle?


Dėmesį kreipiame į kūrybingą žmogų, norintį susikurti išskirtinį namų jaukumą savo jėgomis ar padedant dizaineriui. Stengiamės užmegzti ryšius ir su interjero dizaineriais, kurie, pastebėję galimybę, savo klientų interjeruose panaudotų perkurtą daiktą. Daliai auditorijos esame pirmas žingsnis tvaresnių namų link, kadangi meistrų rankomis pagaminti gaminiai dažnai nėra pakuojami į įprastą plastiką, kurio kalnai neretai atkeliauja kartu su nauju pirkiniu. Tikime, kad mūsų auditorija yra sąmoningi žmonės.


Kokių gaminių galima rasti jūsų platformoje, gal jau aiškėja, kas sulaukia daugiausiai pirkėjų dėmesio?


Jei trumpai, mūsų virtualiose lentynose rasite daiktus su istorijomis: tai rankų darbo lininis kilimas, dalyvavęs asmeninėje parodoje, šviestuvas iš svarmens, kurį sukūrė tėtis su mažąja dukra keramike, dar vienam gyvenimui prikeltas pervilkto audinio fotelis, žaibo nutrenktas ąžuolas, tapęs puikiu žurnaliniu staliuku, lėkštės iš keramikos, kuriose puikuojasi šaltibarščių (!) raštai — tokių gaminių www.beecycle.lt rasite daugiausiai.

Pirkėjams stengiamės priminti, kad nauji baldai puikiai dera su perkurtais ir restauruotais. Tai sukuria autentišką atmosferą namuose. Dėl to ketiname stiprinti ir iš naujų medžiagų pagamintų baldų kategoriją.

Pamanėme, kad laikas suburti visus kuriančius, meistraujančius ir ieškančius draugiškų aplinkai daiktų po vienu stogu, atkreipti dėmesį, kad pirkdami vietinių žmonių pagamintus baldus ir namų aksesuarus galima susikurti skoningą interjerą savo namuose.

Kol kas baldai, pasižymintys įtaigia estetika ir stipria istorija, "laimi" prieš kai kuriuos perkurtus ir tvarius sprendimus, kurie atrodo šiek tiek kukliau.


Kiek žmonių sudaro Beecycle komandą ir ką jos nariams reiškia tvarumas ir perdirbimas?


Mūsų komandą sudaro trys įkūrėjai - Kristina, Edgaras ir Aretas - bei labai svarbų vaidmenį atliekanti dviejų profesionalų IT komanda - Andrius ir Vytenis. Daug kalbame apie tvarumą ir pastebėjome, kad mums, pirmiausia, jis reiškia ciklą ir prasideda namuose. Prireikus baldo, vietoje pigaus baldo verčiau investuotume į tą akimirką brangesnį, bet pagamintą rankomis, tarnausiantį bent 10 metų. Tam laikui praėjus mums atrodo svarbu, kad jis galėtų nugyventi dar vieną gyvenimą — tapti nauju gaminiu ar gamtai naudinga trąša. Kad jį kuriant ar perdarant dalyvautų vietiniai gamintojai, jie naudotų vietines medžiagas, kurios taptų baldu, kurio tikrai reikia namams. 100% tvarumą garantuoti vargu ar iš viso įmanoma. Tačiau, manome, kad taip galime prisidėti prie šiek tiek mažesnio gamtinių resursų naudojimo, lyginant su nuolatinį naujų daiktų pirkimą skatinančia masine industrija.

Ar manote, kad Lietuvai yra reikalingas toks projektas ir kodėl?


Gyvename laikais, kai tradicijos keičiasi ir įgūdžių turintys meistrai ieško būdų save išreikšti, sukurti ką nors naujo, netikėto. Dėl to jaučiame, kad tokiems meistrams galime tapti būdu įdarbinti savo kūrybiškumą, įkvėpimo šaltiniu ir pagalba lokaliai pagamintus kūrinius pristatant platesnei auditorijai. Be to, naujakuriai ir dizaineriai visame pasaulyje dairosi tiek aplinkai, tiek savo sveikatai saugių sprendimų. Tokių gaminių kol kas gaminama palyginus nedaug, jie vis dar labai brangūs. O juk gali būti atvirkščiai. Abi šios kryptys dera tarpusavyje, dėl to tikime, kad mūsų šalyje sukurti gaminiai gali sulaukti ir kitų šalių gyventojų dėmesio dėl savo išskirtinumo. Norime išsiaiškinti, ar tai tiesa!


Kokia jūsų vizija ir ateities planai?


Svajojame, kad pas mus užsukę žmonės galėtų įsirengti namus nuo A iki Ž su baldais ar namų dekoro detalėmis, pagamintais iš pačių netikėčiausių, akiai malonių medžiagų. Tokios mūsų mintys šiandien. Jei viskas klostysis sėkmingai, jau mąstome apie antrą, pažangesnę platformos versiją. Kalbant apie ateitį, visų Beecycle įkūrėjų nuomonė sutampa - platformos vizija bus susijusi su tvaresniu gyvenimu ir rankų darbo fenomenu.


Išskirtinių gaminių pirkėjai jau gali įsigyti, o meistrai savo gaminius pasiūlyti www.beecycle.lt.

Parengė Ugnė Barodicienė

info@kodaslt.lt

0 comments