BEECYCLE: autentiškų daiktų platforma, ieškantiems originalių ir tvarių interjero sprendimų

Tvarūs, aplinkai draugiški gaminiai, netikėti medžiagų pasirinkimai ir antram gyvenimui prikelti baldai bei namų aksesuarai

Svajojate apie unikalų namų interjero dizainą? Ieškote išskirtinės dovanos originalumą ir tvarų rankų darbą vertinančiam žmogui? O gal kuriate patys ir dairotės naujų produktų realizavimo būdų? Tuomet kviečiame užsukti į naują platformą www.beecycle.lt. Čia buriasi Lietuvos meistrai ir amatininkai, siūlantys naujai sukurtus ir antram gyvenimui prikeltus daiktus iš perdirbtų medžiagų. Apie kūrybiškus žmones vienijančią virtualią erdvę kalbamės su viena iš iniciatyvos autorių, Kristina Mataityte.


Papasakokite apie projektą Beecycle.


Beecycle.lt — autentiškų baldų ir namų dekoro platforma, kurioje meistrai prekiauja iš perteklinių ar naujų, natūralių medžiagų - medžio, metalo, tekstilės, keramikos - sukurtais rankų darbo gaminiais, o pirkėjai, naujakuriai ir dizaineriai, gali juos įsigyti. Čia rasite šviestuvą iš kavos tirščių, stalą iš žaibo nutrenkto ąžuolo ar skulptūrą, pagamintą iš senos plytos.


Kaip kilo idėja vienoje elektroninėje erdvėje burti tvarumo ir perdirbimo idėjoms neabejingus Lietuvos meistrus ir amatininkus?


Augdami daug laiko praleidome tarp meistraujančių žmonių: tėvai, kaimynai ir mes patys esame laikę įrankius savo rankose, o dabar jau ir draugai vis ką nors savo namams gamina. Ko nors prireikus neskubėdavome pirkti, o galvodavome, ko mums trūksta, gal galime baldą ar namų dekoro detalę pasigaminti patys?

Čia rasite šviestuvą iš kavos tirščių, stalą iš žaibo nutrenkto ąžuolo ar skulptūrą, pagamintą iš senos plytos.

Taip pat pastebėjome, kad namų interjero sprendimai ėmė panašėti: namų jaukumui kurti pasitelkiami tie patys baldai, panašios spalvos ir dažnai pigūs, bet trumpai tarnaujantys daiktai.

Prasidėjus pirmajam karantinui, atsirado daugiau laiko idėjoms. Pamanėme, kad laikas suburti visus kuriančius, meistraujančius ir ieškančius draugiškų aplinkai daiktų po vienu stogu, atkreipti dėmesį, kad pirkdami vietinių žmonių pagamintus baldus ir namų aksesuarus galima susikurti skoningą interjerą savo namuose.


Kas gali prekiauti jūsų platformoje, kokie kriterijai taikomi?


Keramikos, metalo, medžio, tekstilės perkūrėjai, naujų baldų ir aksesuarų namams gamintojai, restauruotojai — čia laukiami visi. Mums svarbu, kad gaminys būtų sukurtas rankomis, ir, kiek pavyksta dėl panašių gamybos metodų, kuo autentiškesnis, pagamintas iš perteklinių žaliavų ar natūralių medžiagų - medžio, metalo, keramikos, pan. Ypač džiaugiamės meistrais, kurie atgyvenusį daiktą panaudoja ne pagal paskirtį, jį perkuria. Pavyzdžiui, iš garaže užsilikusių vamzdžių sumeistrauja lovą.

Ypač džiaugiamės meistrais, kurie atgyvenusį daiktą panaudoja ne pagal paskirtį, jį perkuria. Pavyzdžiui, iš garaže užsilikusių vamzdžių sumeistrauja lovą.

Su mumis bendraujantiems meistrams stengiamės padėti su aprašymais, nuotraukomis, patariame, kaip aiškiau, tiksliau pristatyti savo gaminį. Žinoma, svarbi ir estetinė pusė. Pastebime, kad labiausiai baldų ir aksesuarų trūksta moderniems, industrinio, skandinaviško minimalizmo, boho stiliaus interjerams. Jų daugiausia teiraujasi ir pirkėjai, dėl to su kiekvienu meistru kalbamės individualiai. Imame gaminius, kuriais patys tikime ir žinome, kad jiems galime padėti surasti naujus namus.

Kaip vyksta bendradarbiaviams su Beecycle?


Viskas prasideda nuo užsiregistravimo platformoje. Susikūrus profilį jau galite pasidalinti savo gaminiais, įkelti aprašymus, nuotraukas, nusistatyti sau priimtiną kainą ir vadinti save Beecycle bendruomenės nariu. Jei trūksta kažkokios informacijos, susisiekiame su meistru. O jei nuotraukos, aprašymai atitinka mūsų bendruomenės taisykles, gaminys pasirodo tiek platformoje, tiek dažnai ir Beecycle socialiniuose tinkluose. Meistrui belieka bendrauti su per platformą susisiekusiu pirkėju, aptarti pristatymo ir įsigijimo sąlygas. Kol kas bendradarbiavimas su platforma vyksta nemokamai. Plėtojame ir tyrinėjame naujas idėjas, kokias papildomas, jau mokamas paslaugas, galėtume pasiūlyti meistrams ar pirkėjams. Sekite naujienas, jos jau ne už kalnų!

Į kokį vartotoją esate orientuoti? Kokie žmonės apsiperka Beecycle?


Dėmesį kreipiame į kūrybingą žmogų, norintį susikurti išskirtinį namų jaukumą savo jėgomis ar padedant dizaineriui. Stengiamės užmegzti ryšius ir su interjero dizaineriais, kurie, pastebėję galimybę, savo klientų interjeruose panaudotų perkurtą daiktą. Daliai auditorijos esame pirmas žingsnis tvaresnių namų link, kadangi meistrų rankomis pagaminti gaminiai dažnai nėra pakuojami į įprastą plastiką, kurio kalnai neretai atkeliauja kartu su nauju pirkiniu. Tikime, kad mūsų auditorija yra sąmoningi žmonės.


Kokių gaminių galima rasti jūsų platformoje, gal jau aiškėja, kas sulaukia daugiausiai pirkėjų dėmesio?


Jei trumpai, mūsų virtualiose lentynose rasite daiktus su istorijomis: tai rankų darbo lininis kilimas, dalyvavęs asmeninėje parodoje, šviestuvas iš svarmens, kurį sukūrė tėtis su mažąja dukra keramike, dar vienam gyvenimui prikeltas pervilkto audinio fotelis, žaibo nutrenktas ąžuolas, tapęs puikiu žurnaliniu staliuku, lėkštės iš keramikos, kuriose puikuojasi šaltibarščių (!) raštai — tokių gaminių www.beecycle.lt rasite daugiausiai.