POKALBIS SU KŪRĖJU: kaip gimsta šilko istorijos

Karališkas elnio grakštumas. Miško gaiva. Šilko švelnumas. DEER FOREST SILK kuriamos suknelės, palaidinės ir šaliai dvelkia natūralumu ir tikra gamtos magija. Čia ant šilko susilieja natūraliuose dažuose išmirkyti džiovinti augalai ir ryškūs teptuko potėpiai, o kiekvienas gaminys primena meno kūrinį, yra unikalus ir toks vienintelis!

Šiandien KODASLT kalbina DEER FOREST SILK prekės ženklo autorę, dizainerę Gitaną Vyšniauskienę, kuri sutiko šiek tiek daugiau papasakoti apie šią unikalią medžiagą ir iš jos kuriamus stebuklus.


Gitana, papasakokite, kokią dalį jūsų gyvenime užima DEER FOREST SILK ir kūryba?

DEER FOREST SILK šiuo metu yra mano vienintelė veikla ir mano gyvenimo būdas. Iki to ėjau palaipsniui: pradėjau nuo vilnos vėlimo ir tada atradau šilką. Buvau sužavėta neįtikėtinomis, tiesiog magiškomis šilko savybėmis.


DEER FOREST SILK kūrėja Gitana Vyšniauskienė.

Kuo šilkas ypatingas?

Mane sužavėjo tokios šilko savybės kaip lengvumas, dažymo galimybės, kuriomis galima išgauti netikėčiausius raštus. Be to, visi žino, kad miegant ant šilko pagalvės, jaunėja oda, gerėja plaukų struktūra. O jei dėvit šilkinį drabužį, jaunėja visa kūno oda! Šilkas šildo, kai šalta, ir vėsina, kai karšta. Tai audinys, kurio nejauti ant kūno, jis prisitaiko kaip antra oda, per karščius neprilimpa, išgarina prakaitą, ir nesukelia jokio diskomforto jausmo. Labai rekomenduojamas žmonėms, turintiems odos problemų – veikia geriau už kremus.


Kodėl ne vilna arba linas?

Daug kas klausia, kodėl nedirbu su linu. Tai tikrai nuostabus audinys, bet man per grubus. Juokaudama sakau, kad lino drabužius nešiojo valstiečiai, o aukštuomenė rengėsi šilkais. Man artimesnis tas aukštuomenės drabužis. O su vilna dirbau prieš pradėdama šilko kelią. Nors iš pirmo žvilgsnio nepasakysi, bet vilna ir šilkas labai susiję. Abu yra gyvulinės kilmės pluoštas, turi labai panašias savybes, priežiūrai galima naudoti tas pačias medžiagas. Visgi šilkas nugalėjo, labiausiai dėl dažymo.


Kaip šilkas dažomas?

Yra daug variantų. Galima ant jo piešti įtempus ant specialaus rėmo. Aš pasirinkau darbą unikalia technika, vadinama „medium print“.

Tai dažų ir natūralių augalų sintezė. Ant šilko dedami natūralus augalai, kurie išdžiovinti ir išmirkyti natūraliuose dažuose. Tada teptuku tapau su šilko dažais. Jų miltelius tirpinu, maišau tarpusavyje ir ant šilko gimsta neįtikėtini raštai ir gamtos paveikslai. Augalo antspaudas priklauso nuo to, kada ir kur jis rinktas. Pavyzdžiui, birželio mėnesio klevo lapo antspaudas bus kitoks nei rugsėjo. Galiausiai audinys su augalais garinamas aukštoje temperatūroje, kad užsitvirtintų dažai ir įsigertų augalų taninai, sukuriantys unikalų paveikslą.


Kaip apibūdintum savo kuriamus modelius?

Laikausi principo, kad tobulumas glūdi paprastume. Mano modeliuose turi atsiskleisti piešinio grožis, šilkas plazda vėjyje ir nevaržo judesių. Kurdama stengiuosi atsižvelgti į sezono spalvines tendencijas, žinoma, ir kirpimo linijas, bet griežtai tik tuo nesivadovauju. Mano kuriamas drabužis yra lėtosios mados produktas, kiekvienas rūbas kuriamas rankomis, kiekviena siūlė apžiūrinėjama su ypatingu atidumu. Daug dirbu su individualiais užsakymais pagal klienčių pasirinktas drabužių spalvines gamas ir siluetus.


Kokiai moteriai skirti šilko rūbai?


Mano kurtus šilko rūbus galima dėvėti ir šventėms, ir kasdienai. Tai priklauso nuo moters požiūrio į save ir į rūbą. Vienai tai bus tik proginis rūbas, kita jį dėvės kasdien, nes šilkas suteikia komforto pojūtį, leidžia pasijusti ypatinga, nekalbant apie tai, kokią naudą jis duoda visai moters kūno odai. Kuriu išskirtinei, moteriškai, savo vertę žinančiai ir save mylinčiai moteriai. Amžius tikrai nesvarbu. Svarbu, kad moteris suprastų vienetinių rūbų vertę ir privalumus.

Kas jus įkvepia kurti?

Geriausias įkvėpimo šaltinis – gamta. Mėgstu miško ramybę, jūrą. Iš ten visada sugrįžtu dūzgiančia galva minčių ir idėjų naujiems darbams. Be to, mėgstu stebėti žmones. Tiesiog prisėdu su puodeliu kavos ir stebiu praeivius, jų neįtikėtinus aprangos derinius, iš kurių irgi gimsta naujų idėjų šilko rūbui. Kai manęs paklausia, ar man nepritrūksta idėjų, atsakau, kad jų turiu tiek, kad užtektų keliems gyvenimams, tad laukite naujienų!

Apie DEER FOREST SILK trumpai

Kas: autorinės rankų darbo suknelės, palaidinės ir šaliai.

Kam: nevaržomos sielos moterys ir jų dukros.

Stilius: ryškus, patogus, prabangus.

Asortimentas: suknelės, palaidinės ir šaliai

Kaina: 20–120 €. Gali būti siuvama pagal individualius išmatavimus ir pageidavimus.

Kur: DEER FOREST SILK

0 comments