PRETTY LITTLE THINGS: stebuklingos mažų daiktų istorijos

Vaikščiodamas po Užupio „respubliką“ nejučia ir pats persismelki bohemiška dvasia. Kadaise viename seniausių Vilniaus rajonų klestėjo amatininkai. Bet ir šiandien čia gausu menininkų, kuriančių savo darbus ir palaikančių Užupio tradicijas. Jų įkvėpta savo rankdarbių ėmėsi ir Marija, kurianti jaukius aksesuarus PRETTY LITTLE THINGS. „Maži dalykai daro didelius stebuklus“ – teigia menininkė ir kviečia drauge praverti magiško kūrybos pasaulio duris.

Trumpai:

Kas: rankų darbo aksesuarai, suvenyrai.

Kam: kūrybiškos sielos žmonėms, turistams.

Stilius: jaukus, bohemiškas.

Asortimentas: auskarai, pakabukai, segės, ženkliukai, interjero detalės, atvirukai.

Kaina: 4–20 €.

Kur: Facebook, Instagram ir jaukiuose Vilniaus „butikuose“.


Kas slypi smulkmenose


PRETTY LITTLE THINGS rankdarbiai įkrauti emocijos ir gyvybės, šilti ir nuotaikingi – tokie, kokių labiausiai trūksta prekybos centruose, kur apstu lakoniškų, minimalistinių, nublizgintų ir nušlifuotų, bet... vienodų darbų. O išskirtinių, šarmingų aksesuarų galima rasti vos vienoje kitoje vietoje.

Kadangi visi rankdarbiai įkvėpti bohemos, jų kaina nėra didelė, o vienetinį rankų darbo gaminį galima įsigyti už itin patrauklią kainą: nuo 4 iki 20 eurų.

Jie tobulai netobuli: kiekvienas šiek tiek kitoks savo forma, spalva ir istorija. Šios smulkmenos yra ne tik materija, bet ir prisilietimas, laikas, dėmesys, santykis. Tokį daiktą galima dovanoti geriausiai draugei ar svečiams iš užsienio, pakabinti jaukiausiame namų kampelyje, prisisegti prie kuprinės kaip talismaną.


Antrinės žaliavos – puikiausios medžiagos


Dažniausiai PRETTY LITTLE THINGS aksesuarai gimsta iš modelino ir dažų. Bet, atsižvelgdama į šiuolaikines realijas ir paskatinta tvarumo idėjų, jų autorė Marija vis dažniau eksperimentuoja su antrinėmis žaliavomis. Ji įsitikinusi, kad viskam galima suteikti antrą gyvenimą.

Viskam galima suteikti antrą gyvenimą!

Po remonto liko mediena? Puiku! Juk ji gali tapti pagrindu nuostabiems paveikslams. Vaisių dubenyje užsiliko perpjautos citrinos puselė? Neskubėkite išmesti – ją galima paversti išskirtine įvaizdžio detale ar namų puošmena!

Įkvėpimo pasižvalgykite ir savo namuose


Panašių idėjų galite pasižvalgyti ir savo namuose. Marija pataria – niekada neišmeskite sagų! Prieš atsisveikindami su senu drabužiu nuimkite visas sagas, nes jos yra aukso vertės, o parduotuvėse kainuoja nemažai.

Iš sagų patys galite kurti puikiausius rankdarbius: auskarus, sages, plaukų segtukus, gėlių smeigtukus, dekoruoti jomis nuotraukų rėmelius, atvirukus ir pagalvėles. Štai auskarams pasigaminti prireiks 2 vnt. (nebūtinai tobulai vienodų) sagų, 2 vnt. auskarų vinukų su užsegimais (tokių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse) ir klijų. Paprasta, originalu ir greita!


Jei vis tik pritrūksite įkvėpimo, kviečiame sekti menininkę socialinėje erdvėje – čia ji dalinasi savo rankdarbių idėjomis ir nuotraukomis!


PRETTY LITTLE THINGS asortimentas ir kainos


Jeigu ieškote išskirtinio aksesuaro sau, jaukios dovanos artimam žmogui ar svečiui iš užsienio – viską rasite PRETTY LITTLE THINGS. Asortimentas gana platus ir įvairus. Dėmesį akimirksniu patraukia auskarai ir segės su vintažiniais vaizdiniais, kurių kiekvienas pasakoja savo istoriją.

Aksesuarai, ženkliukai ir atvirukai su lietuviškų augalų motyvais puikiai tiks užsienyje gyvenantiems draugams, kai norisi išrinkti ką nors originalaus, ne „masinio“.

Namų interjerui jaukumo ir žaismingumo suteiks ryškiaspalvės detalės iš modelino ir rankomis tapyti paveikslėliai.

Pasiteiravome Marijos, kurie rankdarbiai yra pelnę didžiausias pirkėjų simpatijas?

Jie tobulai netobuli: kiekvienas šiek tiek kitoks savo forma, spalva ir istorija.

Paaiškėjo, kad moterims mielai perkamos elegantiškos vintažinio stiliaus sagės, mergaitėms – nuotaikingi ženkliukai su lape ir smulkūs auskariukai, lauktuvėms – gilės formos pakabukai, namams – paveikslas kaktusas.

Kadangi visi PRETTY LITTLE THINGS rankdarbiai įkvėpti bohemos, jų kaina nėra didelė, o vienetinį rankų darbo gaminį galima įsigyti už itin patrauklią kainą: nuo 4 iki 20 eurų.


Kur įsigyti


PRETTY LITTLE THINGS rasite šiose krautuvėlėse: Užupio informacijos centras (Užupio g. 2); Kolekcija (Užupio g. 7); Parduotuvėlė (Šv. Stepono g. 6); Senųjų amatų dirbtuvės (Savičiaus g. 10); Daiktai su istorija (Kalvarijų g. 4); Puodas ir petunija (Ozo g. 18).


Taip pat internete, PRETTY LITTLE THINGS socialinėje erdvėje: Facebook ir Instagram.


Tegu visos jūsų dienos būna kupinos gražių mielų smulkmenų!

KODASLT


Tekstą parengė Giedrė Petreikienė


#rankdarbiai #rankudarbo #dovanos #pagamintalietuvoje #sukurtalietuvoje #lietuvoskurejai

0 comments