Raminta VM: KAŠMYRO PRABANGA, KURIĄ GALIME SAU LEISTI

Pokalbis su prekės ženklo Raminta VM įkūrėja Raminta Vaišnoriene.

Mados industrija – nuolat atsinaujinanti ir besikeičianti. Ir nors mados tendencijos ateina ir išeina, megzti rūbai išlieka, dėka savo savybių ir universalumo. Megztas drabužis švelniai šildo ir suteikia jaukumo bei saugumo jausmą, todėl gali būti sulyginamas su saugiu namų prieglobsčiu. O jei rūbas dar dvelktų ir karališka prabanga? Būtent toks yra Raminta VM prekės ženklas – nepavaldus laikui, kupinas rafinuotumo, kašmyro švelnumo ir komforto.


Kodėl kašmyras?


„Norėjau, kad lietuviai nešiotų gaminius, kuriuos renkasi pasaulio žvaigždės, milijardieriai, bet jie būtų parduodami už prieinamą kainą. Kad moteris, gaunanti vidutinį atlyginimą, galėtų sau leisti įsigyti kašmyro gaminį ir jie nebūtų skirti tik išrinktiesiems“ – apie savo pasirinkimą naudoti kašmyrą kaip pagrindinę savo gaminių žaliavą pasakoja prabangaus prekės ženklo įkūrėja Raminta Vaišnorienė.

„Norėjau, kad lietuviai nešiotų gaminius, kuriuos renkasi pasaulio žvaigždės, milijardieriai, bet jie būtų parduodami už prieinamą kainą.“

Kašmyras nuo seno siejamas su turtais ir karališku krauju. Bet ar kada susimąstėte, kodėl kašmyras taip vertinamas? Didžiąją kašmyro kainos dalį lemia brangus jo gamybos procesas, o ir pats kašmyras kašmyrui nelygus. Raminta tai išbandė savo kailiu su savais gaminiais: „Turėjau idėją dirbti su didelių firmų kašmyrų siūlų likučiais. Tada patys siūlai yra pigesni, jų kiekiai mažesni ir megztus turėtum tik vienetinius gaminius. Pati idėja labai patiko, bet paskaičiavus visas papildomas išlaidas, prekės buvo pernelyg brangios. Bet dėl šio eksperimento išmėginau daug skirtingų firmų ir storių kašmyro siūlus. Įsigilinau ir supratau, kuo jie skiriasi.“

Labiausiai dėmesio verti pasirodė besantys „Loro Piana“ kašmyro siūlai. Patys ploniausi ir švelniausi. „Loro Piana“ susižavėjau ne tik dėl prabangos, o ir dėl nuolatinio tobulėjimo. Jų moksliniai tyrimai, eksperimentai, naujų audinių kūrimas, natūralumas ir kokybė – tai visos man pačios svarbiausios verslo vertybės. Nepaisant savo didybės, jie kiekvienu savo klientu rūpinasi kaip vieninteliu. Man tai įkvėpimas ir pavyzdys,“ - didžiuojasi jiems atstovaudama Raminta.


Lietuviški kašmyro gaminiai kokybe nenusileidžia pasauliniams vardams


Kašmyro vilnos kiekiui mažėjant visame pasaulyje, prastėja ir vilnos kokybė. Raminta pastebi, jog siekiant užkirsti padirbinių su klaidingomis etiketėmis kelią į Lietuvą, būtina sudaryti glaudžius santykius su geriausiais gamintojais. „Puikiai suprantu, kad tie, kurie ieško kokybiškų gaminių labiau pasitiki pažįstamais prekių ženklais, tačiau Lietuvoje mes dirbam su tais pačiais audiniais ir moterys gali džiaugtis, kad iš tų pačių siūlų mados savaitėje megztinius pristatė ir "Prada" prekės ženklas.

„Lietuvoje mes dirbam su tais pačiais audiniais ir moterys gali džiaugtis, kad iš tų pačių siūlų mados savaitėje megztinius pristatė ir "Prada" prekės ženklas“

Užtikrinu, jog mano parduotuvėje parduodami gaminiai bus kuriami su šio sezono kašmyru, o ne tuo, kuris pragulėjo kažkur sandėlyje 2-5 metus. Dėl to reikės palaukti kelias savaites, kol Italijoje siūlai bus nudažyti ir atvežti į Lietuvą, kol mezgėja juos numegs ir galų gale pristatys į Jūsų namus. Bet ar žinant, kad dar pavasarį ši vilna buvo Himalajų kalnuose, o šiandien jau ant Jūsų odos, šiurpuliukai neperbėga per kūną?“ – verslo subtilybėmis dalijasi kašmyro mados Lietuvoje puoselėtoja.

MEGZTI KAŠMYRO DRABUŽIAI: 5 privalumai, kuriuos Jums reikia žinoti


Didžiulėje megztų rūbų pasiūloje, tarp įvairių stilių bei skirtingomis savybėmis pasižyminčių siūlų galima ir pasimesti. Nors kiekvienas pasirinkimas savaip teisingas, Raminta pasidalino kokiomis ypatingomis savybėmis pasižymi būtent rankomis megzti kašmyro drabužiai:


Jie lankstūs ir patogūs. Galite nesijaudinti, jog Jūsų kūno forma metams bėgant ims kisti – megzta kašmyro suknelė Jums visada tiks. Megzti kašmyro drabužiai lengvai tamposi, jų siūlės yra minkštos ir neveržia, todėl tokie rūbai prisitaiko prie figūros ir svyruojant svoriui (iki 5 kg).


Jie išskirtinai švelnūs. Švelnumas yra neabejotinai viena ryškiausių kašmyro drabužių savybių. Jei megzti iš geriausių 100% kašmyro siūlų, tokie drabužiai visai nedirgina, nesukelia niežulio ir yra patogūs dėvėti ilgą laiką. Tai pripažinta puiki medžiaga labai jautriai ir reikliai odai, tinkama net naujagimiams.


Jie tinkami dėvėti bet kokiu oru. Kašmyras yra išskirtinai minkštas ir šiltas, tačiau plonas ir lengvas. Jį galima lengvai pritaikyti visiems sezoniniams orams – tiek vėsesniems rytams ar vakarams, tiek šiltesnei dienai.


Jų pritaikymas - universalus. Megzti drabužiai dažniausiai gaminami klasikinio bei rafinuoto dizaino ir yra lengvai pritaikomi oficialiems susitikimams, posėdžiams, o dalis ir prabangiems vakarėliams ar susibūrimams neformalioje erdvėje. Sijonų ilgiai tokie, jog nebaisu pritūpti ar pasilenkti, todėl po darbo dienos galite drąsiai ir patogiai užsiimti vaikais ar kitais reikalais.


Jie alsuoja moteriškumu. Nors kašmyro drabužiai yra klasikinio stiliaus, jie pabrėžia moteriškumą, taip suteikdami stiprybės juos dėvinčiai moteriai. Ji atrodo oficialiai, bet nepraranda savo kaip dailiosios lyties žavesio.

Atsižvelgiant į visus šiuos privalumas, kašmyro drabužis atrodo kaip puiki investicija, kuri atsipirks su kaupu.

Kūrėja apie naujienas ir rekomendacijas


RAMINTAVM stilius žaidžia nuo subtilios elegancijos iki provokuojančio seksualumo. Kai megztinis tampa ne tik šiltas ir patogus, bet kartu ir įvaizdžio detale. Tad ką pasirinkti, kad po poros mėnesių nereikėtų pasidėti į spintą ir laukti kitos žiemos ar sniego?


„Visų pirma rekomenduočiau megztą suknelę. Nors dauguma yra įpratę prie megztinių – man suknelė tarsi išsigelbėjimas kasdienėje rutinoje. Prie jos tiks ne tik aukštakulniai, ilgaauliai, bet ir paprasčiausi sportbačiai. Megztų drabužių neįpareigojamas stilius leis laisvai laviruoti prie besikeičiančios nuotaikos ar poreikių.


Mano antras pasirinkimas būtų liemenė. Kodėl ir vėl ne megztinis? Nes keičiantis orams liemenę galima puikiai pritaikyti – po ja užsidėti marškinius, o gal golfą arba ją nešioti kaip vieną drabužį“.


Ir žinoma atėjo megztinio eilė. RamintaVM puslapyje rasite platų jų pasirinkimą, tačiau to įprasto, visiems žinomo, atrodo ir nėra. Kodėl? „Nes kuriant savo stilių labai svarbios detalės, būtent iš jų susideda visas įvaizdis. Todėl prie paprasto pieštuko formos sijono galite pasirinkti įdomesnio silueto megztinį, kuris visam įvaizdžiui suteiks prabangos arba išskirtinumo pojūtį,“ – tokį top trejetuką įvardija kūrėja.

Ateinantį pavasarį, kai jau norėsime išsilaisvinti, be megztų drabužių Raminta VM pristatys ir prancūziško flirto. Tai bus rankų darbo nėriniai derinti su rankų darbo Haute Couture siuvinėjimu ir prancūzų kuriamais drabužiais. Taigi iš Italijos persikelsim į Prancūziją. „Po tiek laiko namuose, po begalės apribojimų, esu labai pasiilgusi tų ilgų vakarinių pokalbių prie vyno taurės, to subtilaus flirto, nekalto užkalbinimo gatvėje, nuoširdaus juoko vasaros vakarais lauko kavinėse. Visa tai man asocijuojasi su Prancūzija, todėl tikiuosi savo drabužiais perteikti tai, kas man artima ir išsiilgta.“

„Svarbiausia juk kasdienis kūno komfortas. Tai ir yra tikroji prabanga“

Pabaigai kūrėja pabrėžia, jog kašmyras yra neįtikėtina gamtos dovana, kuria būtina mėgautis, o ne saugoti ypatingai progai: „Dauguma žmonių, su kuriais kalbėjausi, jei jau turi kašmyro megztinį, tai laiko jį giliai spintoje, kaip stebuklingą daiktą. Tačiau svarbiausia juk kasdienis kūno komfortas. Tai ir yra tikroji prabanga“.


Raminta VM gaminius rasite ir www.kodaslt.com Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje ČIA >


Parengė Vaiva Andrejauskaitė

vaiva@kodaslt.lt

0 comments