Kašmyrinis RAMINTAVM gyvenimo megztinis: nuo molekulinės biologijos iki prabanga alsuojančios mados

„Mezgimas – žmogaus metamorfozės atspindys: kai esi tik maža didelio siūlų kamuolio dalis, paskui vyniojiesi ir dėlioji akis po akies savo gyvenimo žingsnius. Iš tų žingsnių susidėlioja megztinio dalis, kuri turi būti susiūta su kitų tokių pačių galiukų sudėliota dalimi. Ir tik kai susijungia keli gabaliukai, kaip žmonės gyvenime, pavyksta išbaigtas drabužis, kuris kažką apgaubs ir šildys“, – sako Raminta Vaišnorienė, nepabijojusi ardyti savo jau gerokai numegzto gyvenimo. Molekulinės biologijos specialistė turėjo perspektyvų darbą ligoninėje, bet šiuo metu puoselėja kašmyro prabanga dvelkiantį prekės ženklą RAMINTAVM.

Stereotipai, visur stereotipai

Toks lemtingas gyvenimo posūkis neatsirado tuščioje vietoje: mezgimu Raminta susidomėjo būdama vos 3–4 metų. Tokio amžiaus ją megzti išmokė močiutė. „Iš pradžių bandžiau kopijuoti mamą. Ilgainiui atradau savo stilių. Deja, tuo metu tarp paauglių jau buvo prasidėjusi prekės ženklų mada, todėl mano rūbai, kutuoti sijonai, atrodė pernelyg išsiskiriantys. Sulaukdavau įvairių replikų. Galų gale, mezgimas juk buvo močiučių užsiėmimas“, – savo pirminį sprendimą mezgimą palikti hobiu aiškina Raminta.

Taip ji atsidūrė molekulinėse biologijos studijose ir ėmė dirbti pagal specialybę. Bet kažkas buvo ne taip. Darbo aplinka, supantys žmonės, darbdavių požiūris. Raminta ėmė nebematyti savo darbo prasmės. Ir prisiminė mezgimą: „Mano noras kurti savo prekinį ženklą RAMINTAVM visiems skambėjo greičiau kaip smagi idėja, nei atsitraukimas nuo psichologiškai gniuždančio darbo.

Mano noras kurti savo prekinį ženklą RAMINTAVM visiems skambėjo greičiau kaip smagi idėja, nei atsitraukimas nuo psichologiškai gniuždančio darbo.

Kantrybės taurė persipildė, kai pastojau ir supratau darbdavių požiūrį į besilaukiančias ir vaikus auginančias moteris. Kai gimė dukra, turėjau pasirinkti, kokia mama ją augins: nuolanki ir visada nelaiminga, gujama moteris ar kovojanti už save, siekianti tikslų ir įgyvendinanti svajones. Kai gimsta vaikai, supranti, kad ne tik žodžiais, bet ir darbais turi rodyti pavyzdį“.

Vaikai ir stumia, ir stabdo

Taip vaikai tapo RAMINTAVM įkvėpimu ir varikliu. Bet kiekviena versli mama žino, kad turint vaikų verslas irgi nėra rožėmis klotas. „Vaikai tikrai turi įtakos kūrybai, nes kūrybinius sprendimus reikia priimti greitai. Visada žinai, kad pasvarstymui, paskaitymui ar pasidomėjimui turi ribotą laiką.

Vėliau pamąstymams prieš miegą – turėsi daug laiko, bet pačiai medžiagai susirinkti ir darbui atlikti laikas ribotas.Tas pats su pačiu darbo procesu. Negali skubėti, nors turi padaryti greitai. Ką tai reiškia? Tiesiog turi dirbti tobulai – kaip įmanoma mažiau klysti, nes klaidų taisymas užima daug laiko“, – niuansus pasakoja Raminta ir čia pat priduria: „Mano požiūrį į motinystę pakeitė patys vaikai. Kad ir kiek laiko su jais praleisčiau – vis tiek atrodo, kad per mažai. Kad ir kaip mėgaučiausi kiekviena akimirka – jie auga per greitai.

Kai gimė dukra, turėjau pasirinkti, kokia mama ją augins: nuolanki ir visada nelaiminga, gujama moteris ar kovojanti už save, siekianti tikslų ir įgyvendinanti svajones.

Todėl nuosavą verslą laikyčiau privalumu, nes nereikia galvoti, ką reikės daryti, jei vaikas susirgs ir negalės eiti į darželį, puikiai gali susiorganizuoti visus būrelius. Kai turi neatidėliotinų reikalų – vaikai tai jaučia ir geba užsiimti individualiai. Vyras vis klausia, kaip aš apskritai sugebu ką nors padaryti, kai vaikai namie. Nėra lengva, bet lengviau nei dirbti nemėgstamą darbą ir blogai jaustis psichologiškai“.


Karališkas įkvėpimas

Tačiau verslas sukasi toli gražu ne vien apie vaikus. Vienu didžiausių savo įkvėpimo šaltinių Raminta įvardija britų karališkąją šeimą. „Pradėjau analizuoti karališkąją šeimą, jų etiketą, aprangą, detales. Be galo susižavėjau tomis moterimis, o ypač Sasekso kunigaikštiene Meghan Markle.

Supratau, kad RAMINTAVM drabužiai skirti savimi pasitikinčioms, išlaikytoms moterims, kurios gerbia šeimą, joms yra svarbios šeimos vertybės, bet svarbiausia, kad jos nesileidžia būti žeminamos, išlaiko padorumą ir etiketą bet kokiomis sąlygomis ir yra neišmušamos iš vėžių, net ir kuriozinėse situacijose“, – sako Raminta, savo kūryboje ne tik besivadovaujanti karališkomis vertybėmis, bet ir kurdama karališko kirpimo rūbų siluetus ir naudodama karalių mėgstamą medžiagą – kašmyrą.

Stiprus užnugaris

Visgi visas šis įkvėpimas galėjo nueiti veltui, jei Raminta nebūtų atsidūrusi tinkamu laiku tinkamoje vietoje. O atsidūrė Klaipėdos „Kūrybiško verslo uoste“, subūrusiame žmones, svajojančius apie savo verslą. „Čia sulaukiau begalinio palaikymo ir nuolatinio skatinimo judėti į priekį. Dirbant sau ir kuriant viską nuo nulio be kapitalo yra labai sunku. Būna tokių dienų, kai supranti, kad ką tik šeimos atostogas išleidai siūlams ar fotosesijai.

Būna tokių dienų, kai supranti, kad ką tik šeimos atostogas išleidai siūlams ar fotosesijai.

Tokiomis dienomis, kai atrodo, kad gal geriau grįžti ten, iš kur atėjai, labai padeda pokalbiai uoste. Motyvacija ir teigiamos pusės parodymas. Nežinau ar kada nors sugebėsiu atsilyginti užtai kiek daug man davė visas uosto kolektyvas“, – pasakoja Raminta ir džiaugiasi, kad „Kūrybiško verslo uoste“ visai kitaip žvelgta ir į jos nėštumą: „Nuolatos girdėjau pagyrimus, kaip suspėju, darau, stengiuosi. Tai buvo visiškai kitokia patirtis. Dar kartą įsitikinau žmonių gerumu, nuoširdžiu ir nenupirktu“.

Sėkmingo verslo paslaptis – tik įveikus save

Raminta save laiko intraverte, todėl toks aplinkinių palaikymas labai svarbus. „Aš vis kartoju, kad šalia kuriančio intraverto reikia gero vadybininko ekstraverto, kuris tuos kūrinius parduotų. Tai būtų tobulas derinys versle, – sako Raminta, nuolat susidurianti su iššūkiu perlipti per save. – Man buvo labai sunku pasakoti apie save, savo gyvenimą, kūrimo procesą. Labai sunku pardavinėti produktą, nes atrodo, kad kišu kažkam nereikalingą daiktą. O kur dar nuolatinės tobulumo paieškos...“

visą energiją skirkite kūrybai, ne intrigoms ir griovimui

Visgi „Kūrybiško verslo uoste“ pavyko į viską pažvelgti kitaip ir dabar Raminta pati nuoširdžiai dalina patarimus verslą pradėti svajojančioms bendramintėms: išgirskite ir įsiklausykite į save; atsakykite sau, kokia mama norite būti savo vaikams; versle visą energiją skirkite kūrybai, ne intrigoms ir griovimui.


Jau netrukus KODASLT iš arčiau apžvelgs RAMINTAVM asortimentą ir pristatys rudens sezono rekomendacijas.


RAMINTAVM gaminius apžiūrėti ir įsigyti galite www.ramintavm.com, kur iki 2020.10.05 d. pasinaudojus kodu "KODASLT" išskirtinai jums bus pritaikyta 30% nuolaida!

Parengė Giedrė Petreikienė

0 comments