Skaistė Bružaitė - S.B. LINIJA papuošalai: spindintys sunkaus darbo vaisiai

Sakoma, kad ryškūs papuošalai – stiprios, savimi pasitikinčios moters įvaizdžio dalis. Tad įsivaizduokite, kokio tvirtumo turi būti moteris, kurianti tokius aksesuarus. S.B. LINIJA tikrai išsiskiria spalvomis ir netikėtomis formomis, o jos kūrėja Skaistė Bružaitė prisipažįsta: kelyje į sėkmę teko ir vis dar tenka patirti įvairiausių iššūkių, kuriuos įveikus gimsta vis nauji – nepabijokime šito žodžio – meno kūriniai.

Papuošalai podiumams


S.B. LINIJA idėja atsirado, kai vienos kelionės metu Skaistė nerado jai tinkamo papuošalo, tuomet nusprendė jį pasigaminti pati. Grįžusi iš kelionės, pasidalijo papuošalo nuotrauka ir sulaukė pirmųjų liaupsių bei užsakymų. Daugelis čia ir būtų sustoję, bet tik ne Skaistė: pradėjusi kurti papuošalus, ji beveik lygiagrečiai nusprendė, kad jų vieta ne tik Lietuvos gatvėse, bet ir ant podiumų. 2015 m. S.B. LINIJA papuošalas nuskynė laurus „Kūrybos podiume“. Po pusmečio kolekcija pristatyta Italijoje „Pisa Fashion Days 2016“, o vienas iš kūrinių papuošė „Panelės“ žurnalo heroję. Galiausiai vienas kitą vijo interviu ir pasirodymai madų savaitėse užsienio šalyse, kuriose ryškiai žibėjo ne tik papuošalai, bet ir pati Skaistė.

Beprotiškas madų pasaulio greitis


Visgi laimėjimai ir madų pasaulio spindesys – tik klientams matoma fasado pusė. Iš tiesų tai ilgas ir sunkus darbas. Net ir dalyvavusi daugybėje tokių renginių, Skaistė vis dar jaučia įtampą, nes visada skiriasi organizatorių darbo specifikos. Ką jau kalbėti, jei tenka dalyvauti pirmus kartus ir neturint jokių pagalbininkų „Skrisdama pristatyti savo antrosios papuošalų kolekcijos į „Belarus Fashion Week 2018“ neturėjau profesionalios asmeninės komandos.

Norint susitvarkyti su iškilusiais iššūkiais, reikia reaguoti ramiai, be streso, greitai ir profesionaliai priimti sprendimus, nes jie gali atnešti įspūdingų rezultatų.

Atvykau su tėveliais ir mažąja sesute. Vienu metu turėjau būti keliose vietose, o fiziškai to padaryti neįmanoma. Per kelias minutes suskirsčiau šeimynai pareigas, o pati išbėgau suderinti garso bei apšvietimo savo kolekcijos pristatymui. Prisimenu, mamą su sesę palikau su modeliais, išmatuoti visas sukneles, sužymėti, kur reikia jas pataisyti, sumažinti ir pan. Tėtis liko su mano priskirta asistente iš Baltarusijos, derino likusius klausimus dėl suknelių lyginimo, dėl laiko, kada bus atliekami makiažai bei šukuosenos modeliams.

Kūrėjai modelių iš anksto nemato, todėl parinktos suknelės kiekvienam modeliui idealiai netiko. Tad per trumpą laiką tenka imti adatą su siūlu ir tiesiog koreguoti sukneles, pagal modelių siluetus. Tampi už viską atsakinga ir tik pati kalta, jei kažko nesužiūrėsi ar nesustyguosi.“


Stresas kaip variklis


Vis dėlto tokie sunkaus darbo užkulisiai, anot Skaistės, suteikia neįkainojamą patirtį, atsiranda tam tikras profesionalumas, todėl nebebaisūs jokie kuriozai, neišvengiami šioje srityje: „Šių metų pradžioje darėme bendrą jungtinį projektą su vienu grožio salonu, per kurio atidarymą pristatėme mano papuošalų kolekciją. Įsivaizduokite, iki pristatymo likus mažiau nei pusvalandžiui buvau dar be šukuosenos. Visos darbuotojos buvo apimtos panikos, kad kūrėja dar nepapuošta. O aš sau ramiai sėdžiu kėdėje be jokio streso. Visos klausia, kodėl jūs nestresuojate?

Pamenu, atsakiau: „Dar ne to būna madų savaitėse. Tad ir šukuoseną atliksite man per kelias minutes, nes pasirinkimo kito tiesiog neturite.“ Įkvėptos mano žodžių, specialistės sukūrė nepriekaištingą įvaizdį per kokias 15 minučių. Norint susitvarkyti su iškilusiais iššūkiais, reikia reaguoti ramiai, be streso, greitai ir profesionaliai priimti sprendimus, nes jie gali atnešti įspūdingų rezultatų.“


Kūrybiniai tiltai su kitais kūrėjais


Kalbai pasisukus apie jungtinius projektus, Skaistė atvirauja, kad toks bendradarbiavimo sumanymas jai kilo po negatyvios asmeninės patirties: „Kūrybos pradžioje man kildavo daugybė klausimų. Bet kolegos, kiti kūrėjai labai nenoriai dalinosi savo patirtimi, žiniomis.Turbūt dėl labai paprasto dalyko – konkurencijos. Tad visų atsakymų teko ieškoti pačiai, bandymo būdu. Dabar po 5 metų, kaip pradėjau savo kūrybos kelią, visuomenės požiūris šiek tiek pasikeitė. Kūrėjai tapo atviresni. O ir aš pati pradėjau nejučia dalintis savo patirtimi, pasakoti įvairias istorijas susijusias su kūrybos užkulisiais.

Mano šių projektų misija parodyti pasauliui, jog kūrėjai tarpusavyje gali statyti šiltus, nuoširdžius ir tvirtus tiltus kūrybiniame pasaulyje“.

Mano manymu, kūrėjai neturi būti vieni kitiems konkurentai, priešingai – mokėti bendradarbiauti. Konkurencija yra puikus ingredientas, kuris nuolat verčia tobulėti, tačiau bendradarbiavimas suteikia daug gražių pažinčių, emocijų, potyrių ir abipusės naudos. Mano šių projektų misija parodyti pasauliui, jog kūrėjai tarpusavyje gali statyti šiltus, nuoširdžius ir tvirtus tiltus kūrybiniame pasaulyje“.


Viskas iki smulkmenų: nuo kūrybos iki reprezentacijos


Šiuo metu Skaistės iniciatyva įvykę 7 tokie bendradarbiavimo projektai. Ji ieško kūrybingų ir išskirtinių kūrėjų, su kuriais galėtų sukurti bendrą kūrinį (pvz., viena kūrėja sukuria rankinę, o Skaistė – jos dekorą) arba kad kūriniai papildytų vienas kitą (pvz., viena kūrėja kuria linines sukneles, o prie jų puikiai dera Skaistės papuošalai su gintaru).

Skaistė neslepia, kad tai ilgas procesas, nes ne tik įgyvendinama bendra idėja, bet ji ir profesionaliai perteikiama: sukuriami reprezentaciniai vaizdo įrašai, daroma profesionali fotosesija, taip abiem pusėms plečiasi klientų ratas: „Tai žavi klientus. Su komanda įdedame labai daug darbo prie šių projektų, ieškome unikalių vietovių jiems nufilmuoti ne tik Lietuvoje, bet ir svečiose šalyse.

Tiesiog sustokite, neskubėkite ir atidžiai apsidairykite aplink save. Nustebsite, koks įkvėpimo šaltinis mus kasdien supa.

Tai labai atsakingas ir sunkus darbas. Bet rezultatai džiugina ir stebina. Ateityje idėjų turiu labai daug. Bet kol kas garsiai apie jas kalbėti nenorėčiau, kol dar neišpildžiau. Tikiuosi, kad atsiras dar daugiau kūrėjų, su kuriais susipažinsime ir galėsime įgyvendinti įdomių ateities projektų.“

Palinkėję to Skaistei, ir patys gauname universalų linkėjimą: „Džiaukitės mažais dalykais, kurie mus supa gyvenime. Ieškokite įkvėpimo savo aplinkoje, gamtoje, architektūroje. Tiesiog sustokite, neskubėkite ir atidžiai apsidairykite aplink save. Nustebsite, koks įkvėpimo šaltinis mus kasdien supa. Linkiu, kad gyvenimas visuomet būtų kupinas gražiausių spalvų.“


Skaistė Bružaitė - S.B. LINIJA papuošalai asortimentu susipažinsite kūrėjos Facebook ir Instagram paskyrose


Parengė Giedrė Petreikienė


0 comments