STALO STUDIJA: romantiška Valentino dienos vakarienė namuose – misija įmanoma!

Kaip susikurti ypatingą šventinio vakaro atmosferą namuose pataria "Stalo studijos" vadovė Daiva Bublienė.

Artėja dar viena šventė, kurią reikės sutikti namuose, – Valentino diena. Tačiau namai nebūtinai reiškia įsipareigojimą rutinai. Namuose taip pat galima susikurti jaukią, prabangią ir romantišką atmosferą. O kaip tai padaryti pataria „Stalo studijos“ vadovė Daiva Bublienė.


Valentinui – ne tik raudona


„Daugeliui Valentino diena siejasi su širdelėmis, raudona spalva, bet visai nebūtina leisti pinigus ant vienkartinių dekoracijų, kurios vėliau dulka stalčiuose. Jeigu norisi raudonos spalvos, galima servetėles perrišti raudona atlasine juostele, kuri stalo serviruotėje bus žaismingas akcentas. Smagu, jeigu Jums padovanojo raudonų gėlių puokštę, kuri ir taps pagrindine stalo puošmena“, – praktiškais patarimais dalijasi Daiva.

„Daugeliui Valentino diena siejasi su širdelėmis, raudona spalva, bet visai nebūtina leisti pinigus ant vienkartinių dekoracijų, kurios vėliau dulka stalčiuose.“

Ji taip pat teigia, kad ruošiant vakarienę dviem nebūtina naudoti prabangių staltiesių, nes prabangą galima kurti akcentais. Valentino dienos vakarienei puikiai tiks ir padėkliukai su servetėle, papuošta servetėles žiedu, priderinta prie stalo įrankių, žvakidžių ir žvakių spalvos. Prabangos ir elegancijos įspūdį taip pat sukurs juoda ar sodriai pilka spalvos. Svarbiausia, kad visi akcentai derėtų ir ant stalo vyrautų ne daugiau kaip 3–4 spalvos.

Svarbiausias akcentas – žvakės


Romantiška vakarienė dviese, be abejo, pirmiausia siejasi su žvakių liepsna. Priklausomai nuo to, kokias žvakes mėgstate ir kokias turite žvakides, Daiva pataria atsižvelgti į šiuos dalykus:


1. Galima padėlioti daugiau mažų, arbatinių, žvakučių. Stikliniame indelyje jos tikrai atrodys prabangiai. O daug žvakučių skleidžiama netolygi šviesa garantuos romantišką atmosferą.


2. Jeigu pasirinksite ant stalo dėlioti cilindrines žvakes, tuomet rinkitės jas skirtingų aukščių – taip sukursite daugiau žaismingumo.


3. O restoranuose dažniausiai matomos žvakidės su aukštomis žvakėmis. Norint atkartoti šį įvaizdį, svarbu atsiminti, kad tokios žvakės tinka didesniam stalui, ir jas reikėtų pastatyti taip, kad netrukdytų bendrauti.

Visa jungiantis akcentas – servetėlės


Stalo servetėlės suteikia serviravimui išbaigtumo, bet ant namų stalo jos nepelnytai atsiduria tik per šventes. Todėl ne visada aišku, kaip jas padėti ir net kaip naudoti. Daiva sako, kad viskas labai priklauso nuo servetėlės audinio.


1. Norint nustebinti mylimą žmogų, galima iš servetėlės susukti rožės žiedą, jį padėti šalia lėkštės ar į taurę, o jos viduje paslėpti, pvz., pasipiršimo žiedelį. Pasirinkus 50 x 50 cm dydžio servetėles, kurios audinio sudėtis 50 proc. medvilnės ir 50 proc. poliesterio, gražiausias rožės žiedas pavyks bet kuriam vyrui.

Svarbiausia, kad visi akcentai derėtų ir ant stalo vyrautų ne daugiau kaip 3–4 spalvos.

2. Galima padėti servetėlę tiesiog perlenktą, surištą į mazgelį ar papuoštą su servetėlės žiedu. Tam tinka daugelis poliesterio ar lininių servetėlių. Bet norint išlankstyti kokią nors gražią formą, reikia standaus audinio servetėlės: gerai iškrakmolintos 100 proc. medvilnės arba „Airlaid“ tekstilės servetėlių.


3. Svarbiausia, kad servetėlės derėtų prie staltiesės ar padėkliukų po lėkšte. Geriausia ir teisingiausia, kai staltiesė ir servetėlė yra iš to paties audinio.

Svarbu nepamiršti, kam ta servetėlė naudojama. Atsisėdus prie stalo, paėmus servetėlę, perlenkiame ją pusiau ir pasidedame ant kelių, kad netyčia kam nors nukritus, išliktų švarūs mūsų rūbai. Ji tikrai nėra skirta trinti lūpas, valyti rankas ar juo labiau grindis. Pagal servetėlę galima spręsti, kaip estetiškai mums pavyksta pavalgyti. Jeigu maistas turi būti valgomas suimant pirštais, tai jiems nusiplauti reikia atnešti atskirą indą, drėgną rankšluostuką arba bent jau popierines baltas servetėles.


"Stalo studijos" dekoro ir dovanų idėjos


Įkvėpimo romantiškai vakarienei dviese galima pasisemti iš šių "Stalo studijos" bendradarbiaujant su „RedFox“ specialiai Valentino dienai ruoštų dekoracijų ir vaišių. Arba prekės ženklo interneto svetainėje www.stalostudija.lt.


O jei ieškote jaukios, bet kartu praktiškos dovanos, siūlome pasižvalgyti po prekės ženklo padėkliukų stalui asortimentą, kuriuos rasite KODASLT Valentino dienai skirtoje rubrikoje ČIA> .

Parengė Giedrė Petreikienė

info@kodaslt.lt

0 comments