TVISKI: šeimos simbolikos įprasminimas juvelyrikoje

Rubrikoje "Aš - versli mama!"" tris mažamečius vaikus auginančios "Tviski" prekės ženklo kūrėjos Vaivos Vaidžiulienės istorija

Trys mažamečiai vaikai, du šunys, katinas, jodinėjimo ir fotografijos pomėgiai bet kuriai moteriai būtų užimtumo visą parą planu. O Vaiva Vaidžiulienė iš tokios aplinkos semiasi įkvėpimo išskirtiniams juvelyriniams dirbiniams TVISKI. „Visos idėjos kyla iš to, ko ieškau pati. Norėjau įprasminti savo šeimos simboliką papuošaluose ir po daugybės bandymų atradusi tobulą variantą, šiandien prasmingus juvelyrinius dirbinius iš visos širdies galiu pasiūlyti kitoms šeimoms“, – atskleidžia kūrėja.


Ypatinga raidžių simbolika


Beieškant išsigrynino raidžių simbolika – TVISKI siūlo įvairių stilių pakabukus su raidėmis ar vardais iš aukso ar sidabro. O Vaidžiulių šeimai iš Šiaulių netikėtai pačia brangiausia tapo raidė A, mat visų vaikų vardai prasideda šia raide: pora augina ketverių Adamą, dvejų Agotą ir pagrandukę Adelę, neseniai atšventusią pirmąjį gimtadienį.

Vaidžiulių šeimai iš Šiaulių netikėtai pačia brangiausia tapo raidė A, mat visų vaikų vardai prasideda šia raide: pora augina ketverių Adamą, dvejų Agotą ir pagrandukę Adelę.

„Vaikų vardai mūsų šeimoje atsirado natūraliai, regis, nederinome specialiai, bet taip išėjo. A raidė man apskritai tokia imponuojanti, lyderė, pirmoji abėcėlės raidė. Nors tiesą sakant, trečiosios dukros vardą išrinko vyresnėliai“, – pasakoja Vaiva.

Rodos, tokiu atveju sprendimas paprastas: nešioti A raidės pakabuką, bet, pasirodo, kiekvienas vaikas nori būti individualus, todėl prisireikė sukurti 2D kolekciją – kur ant pakabuko gražiai nugula kelios raidelės. Vaiva neslepia: „Dabar mano kaklą puošia šios kolekcijos pakabukas. Šis modelis turi retro elementų ir iš tiesų jį galima vadinti monograma, todėl idealiai tinka šeimos simbolikai. A raideles dėliojau vieną virš kitos. Vaikai dažnai parodo savo raides, jiems patinka, kad jų raidelės nuolat su manimi.

Vaikai dažnai parodo savo raides, jiems patinka, kad jų raidelės nuolat su manimi.

Sūnus žino, kad jis viršutinė raidė, nes yra vyriausias, toliau eina seserų raidės. Tai savotiškas žaidimas simboliais, parodant vaikams, kad jie man labai svarbūs. Taip pavyko ne tik madingas (retro stilius dabar populiarus), bet ir prasmingas, personalizuotas papuošalas“.

Būti juvelyre reiškia ir tam tikrą įsipareigojimą įvairiomis progomis dovanoti savo kūrinius, todėl ir šioje srityje Vaiva norėjo sukurti ką nors unikalaus. Nepaisant to, kad pakabukai su raidėmis populiarėja visame pasaulyje, labai nedidelė dalis jų yra tikrai kokybiški: nesioksiduoja, patogiai priglunda, nesivynioja aplink grandinėlę, yra tinkamo svorio. Todėl bandymams buvo „įdarbinti“ visi artimieji, kol pasaulį išvydo galutinė MINI pakabukų kolekcija – atitinkanti visų lūkesčius ir itin tinkama dovanoti svarbiausiomis progomis.


Būti ir kūrėja, ir mama


Visas šis kūrybinis procesas, kol Vaiva dar neturi įsirengusi studijos, vyksta namuose – su augintiniais, ką tik pradėjusia vaikščioti mažyle ir dėl izoliacijos namie ilgiau užsibūnančiais vyresnėliais. Čia ir kuriama, ir fotografuojama – nuo mažens tėvų fotostudijoje besisukusi Vaiva puikiai išmoko šio amato ir gaminius fotografuoja pati.

Tad dar vienas svarbus klausimas – kaip viską suspėti? „Reikia didelio noro ir užsispyrimo! O man dar būtina ir pravėdinti galvą – vaikus nuvežu pas močiutes ar palieku su tėčiu ir lekiu į žirgyną. Jodinėju jau labai seniai ir neįsivaizduoju savęs be žirgų. Jie mano dar viena prasmė“, – mano Vaiva, kurios galvoje pralėkus žirgu ima kirbėti idėjos apie auskarus, apyrankes ir įvairius amuletus. Nekantriai lauksime!


O Motinos dienai TVISKI siūlo rinktis iš visų savo kolekcijų – juk visoms mamoms patinka prasmingos dovanos. O pats prasmingiausias žodis – MAMA, tokį pakabuką taip pat galite rasti www.tviski.lt puslapyje ir KODASLT Lietuvoje sukurtų prekių galerijoje >. Be to, su kodu "kodasltpavasaris" taikoma 20 proc. nuolaida visiems gaminiams iki balandžio 25 d.

Parengė Giedrė Petreikienė

giedre@kodaslt.lt

0 comments