VAŠKAINIS: 600 bandymų ir 1 užpatentuotas produktas

Plastikas – viena iš šiuolaikinio pasaulio privilegijų ir rykščių. Mokslininkai jau seniai skaičiuoja didžiulę plastiko žalą, o remiantis naujausiais duomenimis, kenčia ne tik gyvūnai ir žuvys, bet ir kiekvienas iš mūsų per gyvenimą suvalgome apie 20 kilogramų plastiko. Visgi edukacija šiuo klausimu daugiausiai nukreipta į rūšiavimą ir perdirbimą, nors iš tiesų pirmasis žingsnis galėtų būti tiesiog plastiko vengimas. Kone sunkiausia išvengti plastikinių maišelių – jų vienam žemės gyventojui tenka po 150 per metus.

Tai gana ryškus skaičius, kad kiekvienam pradėjus nuo savęs, pajustume poveikį. Nuo savęs pradėjo ir Austėja Kazlauskytė, ieškojusi, kuo galėtų pakeisti plastiką pakuojant maisto produktus. Ir po ilgų bandymų išvystė tobulą VAŠKAINIO drobelę, kuri ne tik prisideda prie aplinkosaugos, bet ir padeda išlaikyti šviežius maisto produktus. 2017 m. „BZN start“ Business Women Awards apdovanojimuose VAŠKAINIS pripažintas inovatyviausiu jaunu gamybos verslu.


Viskas prasidėjo nuo... sūrių


Austėja – didelė sūrių mėgėja. O juos išlaikyti šviežius ir neapdžiūvusius nėra taip paprasta. Plastiko mažinimo virtuvėje idėja jau užsikrėtusi moteris nenorėjo vynioti jų į plastikinę plėvelę, tad ėmėsi dairytis aplinkai draugiškų alternatyvų.

„Internete radau informacijos apie panašias drobeles, pabandžiau pasigaminti, aišku, nepavyko taip, kaip norėjau. Bet užsikabinau! Toliau ieškojau, kalbėjau su tekstilininkais, domėjausi apie vašką, kad sukurčiau sau geriausią produktą. Tam prireikė net 600 variantų! Turbūt toks mano charakteris. Kai kas nors pagauna, sunkiai sustoju, viską darau iki galo. Užsibrėžiau tikslą sukurti tokią drobelę, kad ne gėda būtų pasiūlyti išbandyti ne tik šeimos nariams, bet ir platesniam ratui žmonių“, – ilgų tobulumo paieškų neslepia Austėja.

"Ieškojau, kalbėjau su tekstilininkais, domėjausi apie vašką, kad sukurčiau sau geriausią produktą. Tam prireikė net 600 variantų!"

Sūriai buvo išgelbėti. Bet drobelės tiko ne tik jiems VAŠKAINIS yra elastingas, tamprus kaip guma, ir limpa pats prie savęs, todėl į jį galima vynioti kepinius, daržoves, vaisius, prieskonines žoleles, uždengti likučius ir bet ką, ką norima išlaikyti šviežią.

Tvaru, kas natūralu, funkcionalu ir ilgaamžiška


Šešišimtasis VAŠKAINIO variantas susideda iš bičių vaško, GOTS medvilnės, sakų ir simondsijų sėklų aliejaus – natūralių medžiagų, kurios ilgainiui suyra savaime, drobelę galima net kompostuoti. VAŠKAINIS leidžia išlaikyti maistą šviežią ilgiau. Jis visais atvejais pakeičia maistinę plėvelę (kuri yra viena tarp dažniausiai randamų atliekų vandenynuose ir kurios neįmanoma perdirbti) ir yra be galo funkcionalus – drobelė lengvai valoma, ją galima naudoti apie vienerius metus. Tad ir piniginei naudinga!

„Kuriant drobelę, tvarumo idėja nebuvo atsitiktinė, tuo domiuosi jau 15 metų. Šeimoje stengiamės vartoti tvariau ne tik dėl taršos mažinimo, bet ir dėl minimalistinių idėjų, galimybės geriau planuoti pirkinius, išlaidas, neapsikrauti daiktais. Planuodamas turi laiko pagalvoti, tad ir pirkimas tampa sąmoningesnis. Taip ir atsiranda tvarumas.

Tvarumas labiau apie tai, kiek ilgai gali naudoti tai, ką turi, kiek moki organizuoti daiktų remontavimą, sutvarkymą, priežiūrą, kad aplinkoje esantys dalykai tarnautų ilgiau“

Jis ne visai apie tai, kokį šepetį naudoji indams plauti – mediniu ar plastmasiniu kotu. Tvarumas labiau apie tai, kiek ilgai gali naudoti tai, ką turi, kiek moki organizuoti daiktų remontavimą, sutvarkymą, priežiūrą, kad aplinkoje esantys dalykai tarnautų ilgiau“, – savo tvarumo filosofiją atskleidžia Austėja.


Nauja niša – seni iššūkiai


Kaip ir daugelio visiškai naujų produktų, VAŠKAINIO kelias į žmonių namus nebuvo lengvas. „Pirmi metai buvo sunkūs, nes parduotuvės sunkiai įsileido produktą, nežinojo, kaip galėtų jį parduoti savo klientams, ar kas naudotų.

2017 m. „BZN start“ Business Women Awards apdovanojimuose VAŠKAINIS pripažintas inovatyviausiu jaunu gamybos verslu.

Tuomet nusprendžiau prekiauti savo el. parduotuvėje, tiesiogiai, nes geriausiai žinau, kaip pristatyti, ką papasakoti, man malonu pačiai bendrauti su pirkėjais. Kai pradėjau prekiauti pati, pradėjo ir sektis. Pasiekiau savo auditoriją: mamas, močiutes ir visus, kurie gamina namuose ir kuriems įdomu išbandyti naujus produktus, turėti tvarkingesnę virtuvę, skaniau valgyti,“ – pasakoja Austėja.


Šiuo metu rinkoje jau ima rastis konkurentų – kas taip pat rodo apie tokių produktų poreikį ir paklausą. Visgi ko jau neatimsi, tai pavadinimo. VAŠKAINIS yra registruotas prekės ženklas ir gaminio pavadinimas. Austėja pasakoja, kad šis žodis jau gana paplitęs: „Kartais sakytinėje kalboje „vaškainis“ pavartojamas kaip bendrinis žodis. Smagu žinoti, kad prilipo ne tik produktas, bet ir žodis. Mažas indėlis į lietuvių kalbą“.


Ne tik kuria, bet ir pataria


Mažu indėliu į lietuvių sąmoningumą galima pavadinti ir Austėjos edukavimą tvarumo, maisto laikymo klausimais.

„Manau, edukuojantis turinys tampa neatsiejama rinkodaros kryptimi bet kokiam produktui. Tad ir maniškis ne išskirtinis. Bet tai man daryti malonu, smagu, plaukia natūraliai,“ – sako Austėja. Svetainėje www.vaskainis.lt galima ne tik rasti puikių patarimų, bet ir užsiprenumeruoti edukacinę laiškų seriją apie maisto laikymą namuose ir kas savaitę gauti el. laiškus su Austėjos išbandytais metodais ir VAŠKAINIO naudojimo būdais.

Ne visada didelis verslas atneša džiaugsmo, kartais malonu būtų reikalingu siauroje nišoje, vietinėje bendruomenėje

Atsisveikindami su kūrėja teiraujamės, kokie jos ateities planai. „Šiuo metu fokusuojuosi į naujus mokslus ir vaiko auginimą, o VAŠKAINIS man labiau širdžiai miela veikla, hobis, kurį vystau laisvu metu. Ne visada didelis verslas atneša džiaugsmo, kartais malonu būtų reikalingu siauroje nišoje, vietinėje bendruomenėje. Tai sudaro sąlygas geriausiai patenkinti mažos bendruomenės lūkesčius, geriau aptarnauti klientą“, – sako Austėja, galutinai įtvirtindama tvarumo idėją: geriau mažiau, bet kokybiškai ir su meile.


Austėjos patarimai, kaip naudoti VAŠKAINĮ


Viens,

Paimk Vaškainį. Jis elastingas, tamprus kaip guma, ir limpa pats prie savęs. Jeigu nori, kad stipriau priliptų, palaikyk porą sekundžių tarp delnų.

du,

Suvyniok norimą sūrio, duonos, daržovių ar vaisių gabaliuką – jie išliks švieži ilgiau. Taip pat gali uždengti dubenį su vakarienės likučiais.

Trys!

Po naudojimo Vaškainį nuvalyk drėgnu skudurėliu arba nuplauk po tekančių vandeniu. Švelniai nusausink, ir Vaškainis tinkamas naudoti vėl. Ir vėl.

Trumpai:

Kas: bičių vaško drobelės maistui vynioti ir išsaugoti (aplinkai draugiškas plastikinės plėvelės pakaitalas)

Kam: puoselėjantiems tvarų gyvenimo būdą, mėgstantiems gaminti ir norintiems maistą ilgiau išlaikyti šviežią.

Unikalumas: drobelės tausoja ne tik maistą, bet ir aplinką.

Kaina: 17,9–25,9 €.

Kur: www.vaskainis.lt

Soc. tinklai: FACEBOOK ir INSTAGRAM.


Nuolaida: su nuolaidos kodu "KODASLT" visam asortimentui taikoma 50% nuolaida! Nuolaida galioja iki 2020.09.30 d. ĮSIGYTI> (prekių kiekis ribotas).


Parengė Giedrė Petreikienė


#tvarumas #tvarigyvensena #atsakingas vartojimas

0 comments